İlgili Yazılar

TWRP FAILED (status read failed (Too many links)) Hatası Çözümü

TWRP kurmak isterken çıkabilen "Too many links" hatasının çözümü rehberimizde.

spot_img

TWRP failed hatası alan kullanıcılar kervanına siz de katıldıysanız, bir şekilde Google’da arama yaparken rehberimize ulaşmış olmanız kuvvetle muhtemel. 

Bootloader kilidini açtıktan sonra Magisk yüklemek veya özel ROM kurmak için kullanmak zorunda olduğumuz TWRP, yani özel recovery uygulamasını CMD üzerinden kurmak istediğinizde bazen FAILED (status read failed (Too many links)) şeklinde bir hata mesajı gösterebiliyor. 

Neyse ki bunun çözümü çok zor değil.

TWRP Failed hatası nasıl çözülür?

Baştan söyleyelim: Bahsi geçen hata mesajı birçok etkenden dolayı karşınıza çıkıyor olabilir. Bu sebeple evrensel, her durumda geçerli, kesin bir çözüm yolu yok. Birazdan sıralayacağımız çözüm yöntemlerini tek tek deneyerek hatayı giderebilmeniz mümkün.

1- USB kablosunu değiştirin

Basit gibi görünüyor olabilir ama çoğu zaman bu, işe yarar. Kutudan çıkan orijinal kabloyu kullanmaya özen gösterin. Satın aldığınız orijinal olmayan kablolar veri aktarmak yerine sadece şarj etmeye yarıyor olabilir.

2- USB 2.0 yuvası kullanın

ADB ve Fastboot komutlarının bilgisayarla telefon arasında iletilmesini sağlayan yuvayı değiştirin. Mümkünse USB 2.0 portu tercih edin.

3- Google ADB sürücülerini yeniden kurun

Eğer ADB Fastboot sürücülerini Google’ın kendi adresinden indirmediyseniz bu hatayı alabilirsiniz. Yeniden kurulum için bu bağlantıdan güncel sürücüleri temin edebilirsiniz.

4- Bilgisayarı kapatıp açın

Farklı bir bilgisayarda şansınızı denemeden önce bilgisayarınızı kapatıp yeniden açın. Bir diğer basit yöntem gibi durduğunun farkındayız, ama çoğu zaman işe yarıyor. Ek olarak telefonun kendisini de yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Burada sıraladığımız yöntemler haricinde çözüm yoluna başka bir şekilde ulaştıysanız, bunu okuyucularımızla yorum panelini kullanarak paylaşabilirsiniz.

Bu arada özel recovery uygulamaları olan TWRP veya CWM açıkken ekran görüntüsü alınabildiğini biliyor muydunuz? Evet, nasıl yapıldığını buradan öğrenebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox