İlgili Yazılar

Telegram Hesap Silme

WhatsApp'tan Telegram'a geçmiş ve burada da aradığınızı bulamamışsanız Telegram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak isteyebilirsiniz.

spot_img

Telegram hesap silme işlemi sanılanın aksine saniyeler içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Rus vatandaşı Pavel Durov tarafından geliştirilen ve WhatsApp’ın en büyük alternatifi haline gelen Telegram’ı silmek çok basit. Eğer siz de şu veya bu sebepten ötürü Telegram hesabını silmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam etmeniz yeterli olacaktır.

Ancak Telegram hesabını silmeden önce sizleri uyarmak istediğimiz bazı hususlar var.

  • Eğer hesabınızı silecek olursanız tüm yazışmalarınız ve rehberinize kayıtlı kişiler kalıcı olarak silinecektir. Buna grup ve kanallar da dahil. Eğer siz herhangi bir grup veya kanal oluşturduysanız bunlar sahipsiz kalacaktır. Bu yüzden yöneticilik hakkınızı devretmeniz tavsiye edilir.
  • Telegram hesabını kapatma işleminin ardından yeniden Telegram’a kayıt olmak istediğinizde hata alabilirsiniz. Güvenlik önlemi olarak uygulanan bu kural birkaç gün boyunca geçerli olabilir.

Tüm bunları kale aldıktan sonra hala daha Telegram hesabını silmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Telegram hesap silme işlemi nasıl yapılır?

  • Cep telefonunuzu yanınıza alın ve Telegram uygulamasını açın.
  • Bilgisayar veya mobil tarayıcı üzerinden bu bağlantıyı takip edin.
  • Telegram’a kayıtlı telefon numaranızı yazdıktan sonra uygulama üzerinden Telegram size bir doğrulama mesajı gönderecektir. Bu mesajı ilgili alana yazın.
  • Son adımda Telegram “Emin misiniz?” diye soracak ve sizden neden ayrıldığınızı açıklamanızı isteyecektir. Dilerseniz bu kısmı boş bırakabilirsiniz.
  • “Delete my Account” butonuna bastıktan sonra hesabınız Telegram’dan kalıcı olarak silinecektir.

Ne yazık ki silinen Telegram hesabını geri açmak mümkün değil. Aynı telefon numarasıyla bir süre sonra tekrar kaydolabilirsiniz elbette. Ancak bu, silinen mesajlaşma ve kişilerinizin geri yükleneceği anlamına gelmiyor. 

Bu yüzden Telegram hesabını kalıcı olarak silmeden önce iki kez düşünmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox