İlgili Yazılar

Spotify’da Şarkı Sözleri Nasıl Açılır?

Müzik dinleme uygulaması Spotify'a gelen şarkı sözü özelliğinden haberiniz var mıydı?

spot_img

“Spotify’da şarkı sözleri nasıl açılır?” diye merak ediyorsanız size güzel bir haberimiz var: Geçtiğimiz Kasım ayı itibariyle popüler müzik dinleme servisi Spotify, şarkı sözü görüntüleme özelliğini ücretli ve ücretsiz tüm abonelerinin beğenisine sundu. 

Buna göre artık mecrada yer alan tüm şarkıların sözlerini hiçbir ekstra çaba sarf etmeden yine uygulama içinde görüntüleyebilmek mümkün.

Önceleri bu özellik yalnızca İngilizce bazı şarkılarda çalışıyordu. Fakat son güncellemenin ardından neredeyse tüm Türkçe şarkılar için de şarkı sözü desteği getirildi. Üstelik bunu nasıl başarıyor bilmiyoruz ama Spotify şarkının sözlerini şarkıyla eş zamanlı olarak tarafınıza sunuyor ve otomatik olarak şarkının bir sonraki sözüne geçiş yapabiliyor.

Spotify’da şarkı sözleri nasıl açabilirim?

Aslına bakılırsa Spotify şarkı sözlerini aktif etmek için pek bir şey yapmanıza gerek yok. “Şu anda çalan” bölümüne girip müzik oynatma butonlarının hemen altına bakarsanız zaten şarkı sözlerini orada görürsünüz. Eğer şarkı sözleri ilgili yerde gözükmüyorsa ya uygulamanız son sürüme güncellenmemiştir, ya da bahsi geçen şarkının sözleri henüz Spotify’a yüklenmemiştir.

iOS ve Android’in yanı sıra Spotify’ın web oynatıcısında da şarkı sözü desteği mevcut. Buna akıllı TV’lerin de dahil olması kuşkusuz güzel bir özellik.

Rakipleriyle mücadelede bir adım daha önde

Çok elzem bir özellik olup olmadığı tartışılır, ancak şarkı sözlerini Google’da aratmak yerine doğrudan uygulama içerisinde senkronize bir şekilde sunması kuşkusuz önemli bir avantaj. Bu sayede Apple Music, Deezer ve Tidal gibi rakipleriyle olan mücadelede bir adım daha öne geçmeyi planlayan Spotify’ın Türk kullanıcıları şimdiden memnun etmeyi başardığını da söyleyebiliriz.

Öte yandan Spotify uygulamasında sizi rahatsız eden kullanıcıları engelleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Konuya ilişkin detayları hazırladığımız bu adresteki rehberden öğrenebilmeniz mümkün.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox