İlgili Yazılar

Sony Xperia M2`ye Custom Rom Yükleme

spot_img

Sony Xperia M2`ye custom rom yükleme , Sony markasının en gözde akıllı telefonlarından olan M2 ‘nin resmi yazılım güncellemesi sona ermiştir. Ancak bazı rom geliştiricileri sayesinde, cihazın Android işletim sistemi yükseltilmekte ve yeni özellikler kazandırılmaktadır. Bootloader kilidi kaldırılmış olan TWRP recovery  yüklenmiş ve root erişimi olan Xperia M2 akıllı cihazlar içim Custom Rom çözümü getirilmiştir. 

Bu çözüm sayesinde Android 8.1 Oreo veya 7.1.2 Nougat işletim sistemi versiyonuna geçmek mümkün bir hale gelmektedir, her ikisini de yazımızda anlattık, Romu yüklemden önce telefonunuzun yedeğini almanız ve kişisel bilgilerinizi kaydetmeniz gereklidir. Yedekleme işlemi için USB debugging seçeneğinin etkinleştirilmesi gerekir. Ayrıca bu işlem için de cihazınızın yeterli miktarda şarjı olduğundan emin olun.   

Sony Xperia M2`ye Android 7.0 Nougat Custom Rom Yükleme

Sony Xperis M2 Cihazınız rootlu değilse buradaki Android Cihaz Rootlama Rehberi makalemizi okuyarak cihazınızı rootlayın, ardından cihazınıza özel bir recovery olan TWRP yükleme işlemini yapmanız gerekiyor, bu TWRP menüsü sayesinde rom yükleyeceğiz, bunun için yazmış olduğumuz Android TWRP Nasıl Yüklenir başlıklı yazımızı okuyarak Sony Xperia M2 cihazınıza bir TWRP Recovery yükleyin, bu işlemde bittikten sonra, linklerini vermiş olduğumuz Resurrection Remix rom dosyasını ve Gapps paketini indirip cihazınızın hafıza kartına atın

Custom Rom yüklemeleri sona erdiğinde, telefonunuzda bulunan bazı uygulamalar düzensiz bir şekilde çalışabilir veya hiç çalışmayabilir. Kullanmış olduğunuz Stock Roma geri dönmek zorunda kalma ihtimalinizin olduğunu unutmayın.

Bilgi: Custom rom yükleme işleminden sonra cihazda çeşitli  yazılımsal sorunlar oluşabilir, bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir, ayrıca oluşabilecek sorunlar için sorumluluk almadığımızı belirtiyoruz, buradan Kullanım Koşullarımızı okuyabilirsiniz.

sony-xperia-m2-custom-rom-yukleme
sony-xperia-m2-custom-rom-yukleme

İndirmiş olduğunuz dosyaları USB bağlantısı ile telefonunuza aktarın Ardından cihazınızı kapatın ve Recovery modunda tekrar çalıştırın. Telefon açıldıktan sonra TWRP ana menüsünden İnstall seçeneğine tıklayın ve verdiğimiz linkden indirmiş olduğunuz Resurrection Remix paketini bularak seçin. Ardından flash’lamak için gerekli kaydırma işlemini gerçekleştirin. Aynı işlemleri, Google Apps paketi için gerçekleştirin. Cihazı açıp kapattığınız da android 7.1.2 sürümü yüklenmiş olacaktır. Yeni sürüm sayesinde, istediğiniz uygulamaları telefonunuza indirilebilir ve kullanabilirsiniz. Yeni işletim sistemi sayesinde, telefonunuzun özellikleri de gelişecektir.

Sony Xperia M2`ye Android 8.1 Oreo Custom Rom Yükleme

sony-xperia-m2-custom-rom-yukleme
sony-xperia-m2-custom-rom-yukleme

Sony Xperia M2’ye Android 8.0 Oreo yüklemek için yukarıdaki anlattığımız adımların aynısını uygulayın ancak, bu kez burada verdiğimiz dosyaları kullanın.

Bu konu da yaşadığınız problemleri bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox