RomRootSanal Dünya Haberler

Android: TWRP Nasıl Yüklenir?

Twrp nasıl yüklenir
Twrp nasıl yüklenir – Androıd cihazların özel kurtarma sistemi, daha doğrusu Bıos`u TWRP sistemini artık daha kolay kullanabilmeniz mümkün, Team Win`in resmi uygulaması olan Official TWRP App sayesinde cihazınıza uygun TWRP`ı bulup yüklemeniz mümkün.

TWRP uygulamasını kullanmak için cihazınızın rootlu olması gerekmektedir, eğer cihazınız rootlu değilse Android Cihaz Rootlama Rehberi başlıklı yazımız sayesinde cihazınızı rootlayabilirsiniz.

Android twrp yükleme
Yapmanız gereken verdiğimiz linkden Official TWRP App indirip androıd cihazınıza kurmanız ve içerisine girmeniz, sizi sözleşmelerin olduğu bir menü karşılayacaktır, cihazınıza TWRP kurmanız demek zaten rootlu olduğu anlamına geliyor, dolayısıyla garanti muhabbetini biliyorsunuz,  o yüzden bu sözleşmeleri rahatlıkla onaylayabilirsiniz.

Ok tuşuna bastıktan sonra ana menü açılacaktır, burada resimde gördüğünüz şekildeki gibi menüler bulunmakta, aslında bu uygulama bir çeşit flashlama uygulaması, tek farkı içerisindeki ota ağı sayesinde cihazınıza uygun twrp dosyasını bulmanız konusunda kolaylık sağlıyor.

Android twrp nasıl yüklenir

TWRP FLASH Menüsü: Bu menü sayesinde cihazınıza uygun TWRP sürümünü bulup kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz, üzerine tıklayın gelen menüden Select a Device butonuna basın ve açılan pencereden cihazınızı bulup seçmeniz, ardından uyumlu TWRP sürümlerini sıralayacaktır, üzerlerine tıklayıp kurulum adımlarını takip edebilirsiniz.

BACKUP EXİSTİNG RECOVERY Menüsü: Bu menü sayesinde Recovery menüsünü yedekleyebilirsiniz.

NETWORK SCANNİNG Menüsü: Bu menü ile cihaz data verileriyle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğimiz de android cihazlarda kurtarma modu olarak bilinen twrp sisteminin kurulumu konusunda detaylı ip uçları paylaştık, bu konu da yaşadığınız problemleri bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

İlginize: Android: Custom Rom Yükleme

İndirOfficial TWRP App APK

vtcybers@gmail.com
İlginize:  Güncel Fatih Ağına Bağlanma Yöntemi
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.
A
  • A
    Adsız
  • Mart 16, 2018
Cihaz soft-brick olmaz demi?
Y
Bunun garantisini veremeyiz ancak bu tür durumlar için hazırladığımız Soft-brick kurtarma işlemi makalemize bakabilirsiniz: https://www.tcybers.net/2018/03/soft-brick-kurtarma.html
Y
Bu yorum yazar tarafından silindi.
A
  • A
    Adsız
  • Mart 16, 2018
teşekkürler.
A