İlgili Yazılar

Samsung Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

spot_img

Samsung arama yönlendirme özelliğine sahip akıllı telefon modelleriyle insanların hayatını daha da kolaylaştırmaya devam ediyor. Tuşlu telefonlarla birlikte hayatımıza giren arama yönlendirme özelliği isminden de anlaşılacağı üzere müsait olmadığınız anlarda sizi arayan kişilerin bir diğer numaraya yönlendirilmesi şeklinde çalışıyor.

Bu özellik açıldığında karşı taraf her zamanki gibi sizi arar. Ancak telefonda çıkan “dıt dıt” şeklindeki uyarı sesinin ardından çağrı yine sizin vereceğiniz başka bir numaraya yönlendirilir. Böylece çağrı cevaplanmış olunur, ancak siz yerine bir başkası tarafından.

Arama yönlendirme nasıl aktif edilir?

Apple, Xiaomi, Huawei, General Mobile ve Samsung başta olmak üzere önde gelen akıllı telefon üreticilerinin “Telefon” uygulamaları arama yönlendirme fonksiyonuna sahiptir. Ancak biz bu yazıda “Samsung’larda arama yönlendirme nasıl açılır?” sorusunun cevabını vereceğiz.

  • Telefon uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki (…) üç nokta simgesine basın.
  • Ayarlar > Destek hizmetler > Çağrı yönlendirme menüsünü açın.
  • Burada karşınıza çağrı yönlendirmek için “Her zaman, meşgul olduğumda, ulaşılamadığımda, cevap vermediğimde” şeklinde seçenekler karşınıza çıkacaktır. Uygun olanı işaretleyin.
  • Çağrıların yönleneceği telefon numarasını yazın veya rehberden seçin.

Hepsi bu kadar! Samsung arama yönlendirme kapatma da aynı şekilde bu menü üzerinden gerçekleştiriliyor.

Samsung arama yönlendirme özelliğini neden kullanmalıyım?

iPhone başta olmak üzere önde gelen tüm akıllı telefon modellerinde arama yönlendirme özelliği mevcut. Bu kullanışlı fonksiyonun amacı, müsait olmadığınız bir anda aramaların cevapsız kalmamasını sağlamak. Örneğin toplantıdayken yanınızda taşıdığınız şirket telefonuna gelen çağrıları bir başka numaraya yönlendirmek isteyebilirsiniz.

Veya ailece tatile çıktığınızda bunun farkında olmayan insanların sizi aramasındansa vereceğiniz bir diğer numaranın bu çağrıları karşılaması, her iki tarafı da mutlu edecektir. Samsung’larda arama yönlendirmenin telefonu kapatmaktan veya çağrıyı cevaplamamaktan çok daha etkili bir çözüm yolu olduğu gerçek.

Bu arada Samsung TV model öğrenme hakkında yazdığımız rehbere de buradan ulaşabilmeniz mümkün.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox