İlgili Yazılar

PlayStation 5 İçin Heyecanlandıran Haber!

spot_img

PlayStation 5 için merakla beklenen haber sonunda geldi ve kulisler bir anda hareketlendi. Sony Entertainment tarafından duyurulan habere göre, yeni konsolun bir öncekine göre geliştirilmiş arayüze ve dikkat çekici özelliklere sahip olduğu görülüyor. Dilerseniz servis edilen özelliklere bir göz atalım ve kararı size bırakalım.

AMD Zen 2 İşlemci ve RDNA 2 Mimarisini Kullanıyor

Yeni nesil 8 çekirdekli AMD Zen 2 işlemciyle gelecek olan konsol, RDNA 2 mimarisini kullanıyor. 3.5 GHz s/h hız ile gelen cihazın, özellikle oyun dışında da bu platformu kullanmak isteyenler için büyük avantaj sağlayacağı düşünülüyor. Tcybers ekibi olarak cihazın grafik işlemcisini de beğendik. Zira, saatteki hızı 2.23 GHz olan ve 10.28 teraflopluk işlem birimini kullanan cihaz, güçlü grafiklere sahip olacağı yönünde emin olmamızı sağladı.

Korktuğumuz noktalardan olan depolama alanında ise, korkularımızın bir nebze ortadan kalktığını söyleyebiliriz. Çünkü ekstra depolama için arttırılmış SSD desteği sunulacağını duyduk. Bununla birlikte 4K ve 8K video desteği de cihazda kullanılacak.

16 GB GDDR6 RAM’ın bu konsolda da kullanıldığını görüyoruz. Bununla birlikte PS4 için oyun ve güncelleme sürelerinin yüzde 40 daha da azaltıldığı sevindiren bir diğer gelişme.

Yüklü Oyun Olarak Gran Turismo 7 Düşünülüyor

Tcybers ekibi olarak ulaşabildiğimiz ayrıntılardan biri de, oyunun Gran Turismo 7 demo sürümü ile geliyor olması. Bildiğiniz gibi daha önce, oyunun geliştiricisi Polyphony Digital, oyunun PS5 için bekletildiğini açıklamıştı. Cihazın bu yıl sonuna kadar veya en geç 2021 başlarında piyasaya sunulması bekleniyor. Fiyatının ise 477 dolar olması bekleniyor.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox