İlgili Yazılar

Oppo anime tutkunları için yeni Evangelion modelini duyurdu

Geçmişte bazı akıllı telefon markalarının film stüdyolarıyla işbirliğine giderek çok sevilen yapımlara özel modeller geliştirmelerine şahit olduk. Bu minvalde akla ilk gelen...

Oppo Reno Ace 2 5G Piyasayı Sallamaya Geliyor! Son 11 Gün Kaldı…

Oppo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Brian Shen, Oppo Reno Ace 2 5G'nin piyasaya sürüleceği tarihi açıkladı.

Oppo Reno Ace 2 ile ilgili bir süredir ardı ardına sızıntılar ortaya çıkıyor. Önce tasarımı, sonra da donanım özellikleri sızdırılan Oppe Reno Ace 2 için son 11 gün kaldı. Firma tarafından yapılan resmi açıklamaya göre söz konusu cep telefonu 13 Nisan’dan itibaren piyasaya çıkarılacak.

Söz konusu bilgilendirmenin kaynağı Oppo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Brian Shen oldu. Shen, Weibo aracılığıyla tarihi duyurdu. Yapılan açıklamayla birlikte Oppo’nun yeni telefonunu bekleyen teknolojiseverler büyük heyecan yaşadı.

Açıklanan özellikler arasında Oppo Reno Ace 2’nin en dikkat çeken özelliği 65W kablolu hızlı şarj desteğinin bulunması oluyor. Bu sayede dakikalar içerisinde %100 şarj elde edilebiliyor.

Oppo Reno Ace 2 5G Tasarımı

Oppo Reno Ace 2, tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor. Çerçeve oranı sağ ve sol kenardan neredeyse %0’a indirilen; alt ve üstte ise oldukça düşük oranda tutulan cep telefonunun ön kamerası, ekranın sol üst köşesinde yer alıyor. Ekran bölümünde ön kamera haricinde farklı herhangi bir şey bulunmuyor.

Telefonun arka tasarımına göz atıldığında ise, alışılmışın dışında büyük bir daire göze çarpıyor. Söz konusu dairenin içerisinde kamera modülü bulunuyor. En altta ise Oppo logosu yer alıyor.

Oppo Reno Ace 2 5G Donanım Özellikleri

Oppo Reno Ace 2

Oppo Reno Ace 2’nin özellikleri; birkaç gün önce yapılan sızıntıyla birlikte netlik kazanmıştı. Telefonun en öne çıkan özelliği hızlı şarj desteği olurken; bunun yanı sıra adından da anlaşılacağı üzere 5G desteği de bir diğer dikkat çeken özelliği olarak kendini gösteriyor.

Telefonda Qualcomm Snapdragon 865 yonga setimi kullanımı tercih edilirken, ağırlık olarak da oldukça hafif bir cep telefonu olmasıyla cazipleşiyor. Oppo Reno Ace 2 sadece 190 gram ağırlığa sahip.

8 GB ve 12 GB RAM kapasitesine sahip 2 farklı modelle birlikte gelecek telefonun dahili depolama alanının ne kadar olacağıyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Ekran konusunda OLED ekran paneli kullanıldığı ifade edilirken, 120 Hz ekran yenileme hızına sahip bu panelde; çok kaliteli bir şekilde video izleyip, oyun oynanabilecek.

2 YORUMLAR

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

19,068BeğenenlerBeğen
8,410TakipçilerTakip Et
552TakipçilerTakip Et
2,970AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

Oppo anime tutkunları için yeni Evangelion modelini duyurdu

Geçmişte bazı akıllı telefon markalarının film stüdyolarıyla işbirliğine giderek çok sevilen yapımlara özel modeller geliştirmelerine şahit olduk. Bu minvalde akla ilk gelen...

Facebook’tan Messenger benzeri yeni uygulama: CatchUp

Facebook’un deneysel ürün geliştirme departmanı yeni bir uygulama daha geliştirdi. CatchUp adı verilen bu yeni iOS uygulaması temelde Messenger’a çok benziyor, fakat...