İlgili Yazılar

Oppo anime tutkunları için yeni Evangelion modelini duyurdu

Geçmişte bazı akıllı telefon markalarının film stüdyolarıyla işbirliğine giderek çok sevilen yapımlara özel modeller geliştirmelerine şahit olduk. Bu minvalde akla ilk gelen...

OnePlus 8’in Her Şeyi Sonunda Netleşti: Son 14 Gün Kaldı…

OnePlus 8'in tanıtımının yapılmasına son 14 gün kaldı. Yapılan açıklamayla birlikte; donanım özellikleri de netleşen cep telefonuyla ilgili tüm detaylar paylaşılmış oldu.

Uzun süredir beklenen ve hakkında birçok iddia ortaya atılan OnePlus 8 serisinin ne zaman çıkacağıyla ilgili geçtiğimiz günlerde net bir tarih açıklaması yapılmıştı. Büyük bir heyecanla beklenen cihazın özellikleri de; iddiadan öteye taşınarak direkt olarak netleşti. OnePlus tarafından gelen resmi açıklamaya göre 14 Nisan 2020 tarihinde düzenlenen çevrimiçi etkinlikle tanıtılacak olan OnePlus 8, Dünya teknoloji gündemine oturmuş durumda.

OnePlus 8 Donanım Özellikleri

OnePlus 8 Donanım Özellikleri

Akıllı telefon üreticileri arasında performans odaklı çalışan sayılı üreticiden biri olan OnePlus, oldukça hızlı ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunacaklarının sözünü vererek bu yolda ilerlediklerini her yeni tanıtımında ilk cümle olarak kullanıyordu.

Bunu devam ettirebilmek ve kesintiye uğratmamak adına şirketin Ar – Ge ekibinin, tanıtımına son 14 gün kalan OnePlus 8 serisi için geliştirdikleriyle ilgili detaylı açıklamalarda bulunulan bir forum gönderisinde şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Pete Lau, donanım ve yazılımın doğru kombinlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Tüm donanım özellikleri yapılan bu açıklamanın sonrasında netlik kazanan OnePlus 8; Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisiyle birlikte kendini gösterecek. Yeni çip teknolojisine geçen ilk akıllı telefon markası olan OnePlus, bu sayede %25’e yakın hız artışı yaşanacağını duyurdu.

OnePlus 8’de RAM hızı 6.400 Mbps’ye kadar çıkarılacak. Daha önce üretilen 7T Pro’da bu hız 4.266 Mbps’ydi. Önceki standartlara göre RAM konusunda da %20’den fazla hız kazanacak cep telefonu aynı zamanda batarya tüketiminde de %45 tasarruf yapacak.

OnePlus 8 serisinde de tıpkı bu seriden önceki 7 ve 7T serisinde olduğu gibi UFS 3.0 depolama alanı teknolojisi tercih edileceği açıklandı.

Bu teknolojinin tercih edilmesiyle birlikte ortalama olarak 1.700 MB / s hem okuma hem de yazma hızlarının yanında aynı zamanda genel performansı artıracak ek olarak 2 farklı görülmemiş özellik yer alacağı da bildirildi.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

19,068BeğenenlerBeğen
8,436TakipçilerTakip Et
552TakipçilerTakip Et
2,970AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

Oppo anime tutkunları için yeni Evangelion modelini duyurdu

Geçmişte bazı akıllı telefon markalarının film stüdyolarıyla işbirliğine giderek çok sevilen yapımlara özel modeller geliştirmelerine şahit olduk. Bu minvalde akla ilk gelen...

Facebook’tan Messenger benzeri yeni uygulama: CatchUp

Facebook’un deneysel ürün geliştirme departmanı yeni bir uygulama daha geliştirdi. CatchUp adı verilen bu yeni iOS uygulaması temelde Messenger’a çok benziyor, fakat...