İlgili Yazılar

Netflix Profiline Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

Aynı hesabı birden fazla kişi kullanıyorsa Netflix hesabına şifre koyma yöntemi işinize yarayabilir.

spot_img

Netflix profiline şifre koyma yöntemi sayesinde siz de Netflix’teki kullanıcı hesabınızı meraklı gözlerden koruyabilirsiniz. Şifreyi sadece siz bileceğiniz için hiç kimse profilinize erişemez. Böylece siz de “İzlemediğim bu film neden ‘İzlemeye devam et’ bölümünde gözüküyor?” diye düşünmek zorunda kalmamış olursunuz.

Son güncellemeyle hayatımıza giren bu PIN özelliği olmadan önce aynı hesaba kayıtlı tüm profiller arasında istediğiniz gibi geçiş yapabiliyordunuz. Ancak an itibariyle herhangi bir kullanıcı profiline PIN kodu atayabiliyor. Bu PIN’i girmeden profil açılamıyor.

Netflix profil şifresi nasıl oluşturulur?

Eğer sizler de Netflix profiline kilit koymak istiyorsanız tarayıcıyı açıp adres çubuğuna https://www.netflix.com/YourAccount yazın. Daha sonra açılan sayfada “Profil kilidi” seçeneğine basın ve aktif hale getirin.

Kapalı’yı Açık olarak değiştirdikten sonra 4 haneli PIN kodunu oluşturmuş olacaksınız. Gördüğünüz üzere Netflix profil kilitlemek işte bu kadar basit. İstediğiniz zaman aynı menüden kilidi kaldırabilmeniz de mümkün.

Netflix profiline neden şifre koymalısınız?

Aylık ücreti 4K UHD paketi için 39.99 TL olan Netflix üyeliği hiç de ucuz sayılmaz. Hal böyle olunca insanlar aynı hesabı birden fazla kişiyle kullanma yoluna gidebiliyorlar. Aynı aile üyeleri, iş arkadaşları veya internetten bulunan hiç tanımadıkları kişiler bu hesabı ortak kullanabiliyorlar.

Malum olduğu üzere Netflix yeni film ve dizi önerilerini önceden izlenen içerikleri göz önünde bulundurarak hazırlıyor. Başka insanların izlediği filmler doğrultusunda bu tavsiyelerin şekillenmesini istemiyorsanız, Netflix profiline şifre koymanızda fayda olacaktır.

4 haneli bu PIN kodunu girmeden hiç kimse sizin kullanıcı hesabınıza erişemez. Üst üste yanlış girilen PIN’in hesabı kilitlemediğini de belirtelim ki aklınızda soru işareti kalmasın.

Bu arada Netflix hesabınızın izleme geçmişini kalıcı olarak silmek istiyorsanız bu sayfada yazan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox