İlgili Yazılar

Ne Dinleyeceği Konusunda Kararsız Kalanlara Spotify’dan Mükemmel Özellik!

Spotify, yeni güncellemesiyle birlikte artık kullanıcılarının "ne dinlesem... ne dinlesem.." diye uzun uzun düşünmesine çare getirdi.

spot_img

Dünya üzerindeki en popüler müzik akış uygulaması olan Spotifty, son zamanlarda kullanıcı deneyimine oldukça önem vererek; köklü değişiklikler altına imza atmıştı. Bu değişikliklerden en önemlisi mobil arayüzünün değişmesi olurken; şimdi de yeni bir özellik geleceği ifade edildi.

Ana ekran tasarımını yenileyen Spotify, yaptığı açıklamayla birlikte ana ekran tasarımının değiştirilme sebebinin “tek elle kullanımın kolaylaştırılması” olduğunu belirtti.

Spotify’ın Yeni Özelliğiyle “Ne Dinlesem, Ne Dinlesemm…” Derdine Son

Teknoloji Dünyası’nda yaptığı isabetli ve %100 doğru olan sızıntılarla oldukça popüler bir isim haline gelen Janem Machun Wong, kısa süre önce Spotify kodlarını karıştırırken yeni bir özelliğe rast geldiğini duyurmuştu.

Kullanıcıların en sevdiği sanatçılardan, çıkarılan yeni müziklere kadar bir çok şeyi oldukça kolay bir şekilde keşfetmelerini sağlayacak Spotify Follow Feed özelliğiyle ilgili ilk duyuru bu şekilde yapılmış oldu.

Spotify, yeni özelliğiyle birlikte; kullanıcılarının, takip ettiği ve dinlemeyi sevdiği sanatçıların çıkan yeni şarkılarını ekstra bir çaba göstermeden bulmalarını sağlayacak. Söz konusu özellik sadece bununla sınırlı değil, aynı zamanda takip edilenlere göre takip edilebilecek, alternatif olabilecek sanatçıları da listeleyecek.

Spotify tarafından bugün gerçekleştirilen sunucu güncellemesiyle birlikte söz konusu özellik Dünya genelinde birçok ülkedeki kullanıcıya sunuldu. Son güncellemeyi (v8.5.51.941) alan kullanıcılar özelliği aktif olarak kullanabiliyor.

Şuanda test aşamasında olan bu özellik, bu sebepten dolayı tüm kullanıcılara dağıtılmadı. Gerekli iyileştirmeler ve testler tamamlandıktan sonra Google Play ve iOS üzerinden her bölgeden güncellenebilecek.

Yukarıda yer alan uygulamanın yeni özelliğindeki detaya göre; güncellemeyle beraber normalde sağ üstte tekil olarak bulunan “Ayarlar” simgesinin hemen yanına şimşek simgesi gelecek. Bu şimşek simgesine tıklandığında ise takip edilmekte olan şarkıcıların yayınladığı son şarkılarıyla tüm yeni sanatçı önerileri kullanıcıya sunulacak.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox