İlgili Yazılar

NASA’dan öğrencilere duyuru, bu fırsat bir daha gelmez!

NASA, öğrencilerin online ortamda ekip kurmasını ve bu ekiplerin birbiriyle yarışması için yeni bir proje duyurdu.

spot_img

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki kesintisiz insan varlığının 20. yıl dönümünü kutladı. Bu dönemde astronotları Ay’a göndermek için hazırlıklarına aralıksız olarak devam ederken, geleceğe odaklanmaya devam ediyor.

Texas Instruments ile NASA, öğrencilere yönelik bir kodlama yarışması duyurusu yaptı. NASA ve TI Kodları Yarışması, hem ortaokul hem de lise öğrencilerine Uluslararası Uzay İstasyonundaki bir süreci ya da ürünü geliştirmeleri için düzenleniyor. Yani öğrenciler; bu anlamda NASA’ya oldukça büyük oranda yardımcı olabiliyor.

Başvuru şartları ve yarışma detayları

NASA ve TI Kodları Yarışması’na katılım gerçekleştirmek oldukça basit. 5’er kişiden oluşan ekiplerin yörünge laboratuvarı imkanlarını kullanarak geliştirmek istedikleri süreci ya da mevcut ürünü direkt olarak özetleyen yazılı bir teklif sunmaları için sanal ortamda birlikte çalışması sonucu yapılacak yarışmaya Texas Instruments’in resmi İnternet sitesinden başvuru yapılabiliyor.

TI ve NASA üyelerinden oluşan juri, ekip çalışmalarını inceleme altına alacak ve ilerlemeleri kaydedecek. Ekiplerin ilerlemesiyle birlikte, önerilerin tasarımlarını nasıl kodladıklarını, oluşturmaya başlayıp başlamadıklarını tespit edecek.

Halk, bu yapılan çalışmaların oluşturulduğu videolardan en sevdiğini seçecek. Böylelikle 5 takım, koronavirüs riski ortadan kalktığı anda sahne arkası turu için NASA’ya ait olan Houston’daki Johnson Uzay Merkezi’ni ziyaret edecek. Sonuç olarak tasarımlarını yüz yüze tanıtma fırsatı elde edecek.

Büyük ödül

Kazanın ekibin her bir üyesi bir adet TI grafik hesap makinesi ve direkt olarak TI’nın hesap makinesi kontrollü olan robotik aracı TI-Innovator Rover sahibi olacak.

Kazanan takımın başında olan öğretmen ya da yetişkin, gelecekteki sınıf etkinliklerinin maliyetini karşılama noktasında destek sahibi olabilmesi için 250 $’lık hediye kartına sahip olacak.

Görevi kabul eden ve çalışmalara başlayan tüm öğrenciler, yarışmanın sonunda TI teknolojisi ve NASA temalı ögeleri kazandıklarında NASA’nın ve TI’ın resmi sitesinden yayınlanacaklar.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox