İlgili Yazılar

LG’den benzersiz bir telefon geliyor: Döner ekran teknolojisi…

Akıllı telefon pazarındaki gelişmeler dur durak bilmiyor. Bu kapsamda LG'nin attığı yeni adımla birlikte döner ekran teknolojisi kullanıcılarla buluşacak.

spot_img

LG, akıllı telefon üreticileri arasında yükselip, pazar payını artırmak için; yenilikçi üretim anlayışına devam ediyor. “LG Velvet” i piyasaya sunup, satışa çıkarmak için hazırlıklarına devam ettiği esnada; yeni bir duyum ortaya çıktı.

Aslında bu konuyla ilgili ilk söylentiler, Nisan ayında duyulmaya başladı. Son zamanlarda ise LG’nin yeni akıllı telefonuna ait olduğu iddia edilen görüntüler paylaşıldı. Güncel olarak, LG’nin döner ekrana sahip, hiçbir akıllı telefonda görülmeyen bir modelle ortaya çıkacağı söyleniyor.

Ortaya atılan iddia; Güney Koreli Korea Herald tarafından söylenilmiş durumda. Kore merkezli, elektronik devi LG’nin, benzersiz bir yatay dönen ekrana sahip olacak yeni telefonla geleceği iddiasını ilk ortaya atan da yine Korea Herald’dı.

Aktarılan bilgilere göre; bu sıra dışı fakat benzersiz olan akıllı telefon, yatay şekilde dönen bir üst ekranla birlikte geliyor. Şirket, söz konusu telefonun tasarımına, diğer çeşitli üreticilerin hala geliştirme çalışmalarına devam ettiği “katlanabilir” ve haddelenebilir tasarımlar arasında gidip gelen farklı bir teknoloji kazandırmak istiyor.

Söz konusu döner ekranın; film, video, dizi vs. izlerken; oyun oynarken ekstra performans sergileyeceği iletilirken, ekranın üst kısmı yatay eksende döndükçe, kullanıcılar cihazda yine dikey olarak video izleyebilecekler. Yani, bu tamamen kullanıcı talebine göre ayarlanabilecek.

Cihazın nasıl bir görünüme sahip olacağına dair bir fikir vermek adına; Android Authority’de bulunan bireyler, aşağıda yer alan temsili fotoğrafı paylaştı. Fakat telefonun bunla hiçbir alakası yok. Tamamen temsili çizildi.

LG’nin şuanda Dünya üzerinde devam eden koronavirüs salgınının ortasında, böyle bir üretime geçiş yapması pazar payını 2’ye katlayabileceğine işaret ediyor. Fakat, tahminlere göre böyle bir teknolojiyi üretmek için en az 2 yıl gerekiyor. Eğer LG, 2 yıl önce bunun çalışmalarına başlamışsa; şuanda üretmesi oldukça muhtemel.

KaynakBeebom

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox