İlgili Yazılar

Koronavirus Samsung’u da Vurdu

spot_img

Çin’in Wuhan kentinde başlayıp diğer ülkelere de sıçrayan Koronavirüs, tüm sektörleri olduğu gibi teknoloji sektörünü de etkilemeyi başardı. Bundan da en fazla etkilenenler Çin ve diğer Uzak Doğu ülkelerindeki akıllı telefon üreticileri oldu. Son haber gerçekten de bu virüsün etkisini tüm çıplaklığı ile ortaya çıkarmış durumda. Zira, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bir fabrikasını kapattığı haberleri, gündeme bomba gibi düştü. Duş etkisi yaratan bu habere göre Samsung, Galaxy Z Flip ve Galaxy Fold’un üretildiği fabrikanın kepenklerini aşağı indirmek zorunda kaldı. Üretim, uzun bir süreye kadar durduruldu ve mevcut çalışanlar da karantina altına alınmış durumda.

Seul’deki Fabrika Kapandı

Seul’un 200 kilometre uzaklığında yer alan Gumi bölgesinde, Samsung’a ait başta Galaxy Z Flip ve Galaxy Fold gibi katlanabilir akıllı telefonların üretildiği fabrika, Koronavirüs tehdidi yüzünden kapatıldı. Fabrika Samsung’un, başta Uzak Asya ülkeleri olmak üzere Avrupa ve Asya operasyonlarını yönettiği merkez konumunda. Günde yaklaşık 25 bin adet üretim kapasitesi bulunan fabrika, en az 2 ay, banttan yeni ürün indiremeyecek. Bu da, bundan sadece Çinlilerin değil, aynı zamanda diğer Dünya ülkelerinin de bir hayli etkilendiği anlamına geliyor.

Çalışanlar da Karantina Altına Alındı

Edindiğimiz bilgilere göre, söz konusu firmada çalışan tüm işçiler de, karantina odalarına alındı ve yoğun müşahede altındalar. Dezenfeksiyon ve diğer sağlık müdahalelerin ardından, çalışanlar tahliye edilecek. Bakalım üretime ne zaman devam edilecek!

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox