İlgili Yazılar

Koronavirüs Hayalet Dünya Oluşturdu! Uydu Görüntüleri Paylaşıldı

spot_img

Koronavirüs (COVID-19) salgını Dünya genelinde oldukça hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Uzmanlar, siyasi isimler ve sağlık görevlileri kesinlikle evden çıkılmaması gerektiğiyle ilgili sık sık uyarılar altına imza atıyor.

İnsanların evden çıkmamasıyla birlikte, sokaklar tamamıyla boşaldı. Geospital World tarafından paylaşılan video ise insanların sokaklardan çekilmesiyle birlikte, nasıl bir hayalet Dünya oluştuğunu gösterdi.

İşte o video…

2019 yılının sonlarında; ilk etkilerini Çin sınırları içerisinde yer alan Wuhan şehrinde göstermeye başlayan ve çok kısa sürede tüm Dünya ülkelerinde yayılan COVID-19, Türkiye’de de etkisini göstermeye başladı. Bu hususta; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı son açıklamalara göre;

  • Son 24 saatte 1.981 test yapıldı.
  • Yapılan 1.981 testten; 168’i pozitif sonuçlandı. (Koronavirüs tespiti)
  • Bir önceki gün 191 hasta varken, hasta sayısı 359’a yükseldi.
  • 85 yaşındaki bir kadın hasta hayatını kaybetti.
  • Daha önce vefat eden, fakat neden vefat ettiğiyle ilgili net teşhis koyulamayan hastanın COVID-19 sebebiyle vefat ettiği öğrenildi.
  • Toplam kayıp sayısı 4’e ulaştı.

Koronavirüsün, insandan insana çok çabuk bir şekilde bulaşması; pek çok ülkede insanların sokağa çıkmaması konusunda uyarılar yapılmasına sebep oldu. Bunun yanı sıra birkaç ülkede ise direkt sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Dünya’da uygulanan bu sokağa çıkma politikasından sonra, sokaklar adeta hayalet alanlara dönüştü. Yukarıda yer alan video; bu hayalet Dünya ile ilgili kaydedilen en net video olarak dikkat çekiyor.

Geospatial World’un hazırladığı video; ABD merkezli olarak çalışan bir uydu şirketi Macar Technologies’in uyduları kullanılarak kayıt altına alındı.

Yayınlanan söz konusu video sonrasında; bir dönem Dünya’nın en kalabalık alanlarının nasıl durulduğu görüldü. Twitter’da yayılan videoya Dünya genelince yüzbinlerce kişi yorum yaptı ve yorum yapan kişilerin büyük bölümü şaşkınlıklarını dile getirdi.

#Evdekal

Koronavirüs, Türkiye’de diğer ülkelerdeki yayılma hızına kıyasla çok daha hızlı bir şekilde yayılıyor. Bu sebepten dolayı başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere hemen hemen herkes, evden dışarı çıkılmaması konusunda uyarıyor.

Evden dışarı çıkmak, kişinin koronavirüs tehlikesiyle karşılaşmasına sebep oluyor. Sadece bununla kalmayıp; aynı zamanda başkalarına, özellikle de ailelere bulaşıyor. Bu sebepten dolayı, genç – yaşlı demeden, zorunlu durumlar harici kesinlikle evden çıkılmaması gerekiyor.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox