İlgili Yazılar

Klavye`de Metre Kare (M²) İşareti Nasıl Yapılır?

spot_img

Bilgisayar klavyelerimiz, literatürde yer alan bazı işaretleri barındırmayabilir, bu işaretlerden biri de metre kare işaretidir. Ancak klavyemizde yer almıyor olması bu işareti yazamayacağımız anlamına gelmiyor, bu yazımız da anlatacağımız bazı basit yöntemlerle, metre kare işaretini yapabilirsiniz.

Klavyede metre kare işareti nasıl yapılır?

Klavye de metre kare işareti yapmak için, kullanabileceğimiz iki yöntem var, bunlardan birincisi, tuşlar ile metre kare işareti yapmaktır, ikincisi ise Windows`un karakter penceresi ile yapmaktır.

Tuşları kullanarak metre kare işareti yapmak

Tuşları kullanarak metre kare işareti yapmak birçok programda işe yaramaktadır, bunların arasında Word, Excel, Not defteri ve Notepad++ vardır, metre kare işareti yapmak için, uygulamanız gereken işlem, klavyenizden Alt tuşuna basarken aynı anda, Numlock tuş takımından “0178” tuşlarını tıklatmanız, bu metrekare işareti için yeterli bir adımdır, ancak bunu yapmanıza rağmen metre kare işaretini elde edemediyseniz ikinci yönteme geçebilirsiniz.

Windows karakter penceresi ile metre kare işareti yapmak

Klavyede metre kare işareti ()yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Windows`un karakter desteği ihtiyacını karşılayan yazılımı olan Karakter Eşlem penceresini kullanmaktır.

Klavye de metrekare m2 işareti nasıl yapılır?

Öncelikle windows arama bölümüne karakter ya da character yazın, daha sonra gelen Karakter Eşlem veya Character Map penceresi logosuna tıklayın, ardından aşağıdaki resimdeki anlattığım gibi, öncelikle Gelişmiş Görünüm / Advanced View seçeneğini işaretleyin.

bilgisayarda-metrekare-isareti-nasil-yapilirr
bilgisayarda-metrekare-isareti-nasil-yapilirr

Ardından 2 numaralı adımda olduğu gibi, Go to Unicode yani Unicode`e git seçeneğinin karşısındaki, boşluğa “00B2” yazın, 3. numaralı alandaki gibi 2 karakterine bir kez tıklayın ve Select deyin, son olarak Copy butonuna basarak karakteri kopyalayın, bu adımdan sonra istediğiniz harfin veya sayının yanına metrekare işaretini koyabilirsiniz. ( )

metrekare işareti nasıl yapılır sorusuna en net cevabı vermeye çalıştık, bu konuda problem yaşarsanız forum sitemizde konu açıp yardım alabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox