İlgili Yazılar

Instagram Hikaye Beyaz Şerit Probleminin Çözümü

Instagram uygulamasında hikaye paylaşırken en üstte çıkan beyaz şerit hatasını gidermek istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

spot_img

Instagram hikaye paylaşıken beyaz şerit çıkması problemi şu sıralar bazı şanssız kullanıcıların canını sıkıyor. Uygulamada yer alan basit ve ara ara ortaya çıkan bir hata yüzünden hikaye paylaşımı yaparken en üstte beyaz bir şerit yer alabiliyor. 

Sanılanın aksine bu tüm kullanıcıların karşılaştığı bir sorun değil. Aksine ufak bir araştırma yaptığımızda Instagram beyaz şerit sorunu ile karşılaşan hesapların çok az sayıda olduğunu görebiliyoruz. Bu yazıda ise Instagram hikaye beyaz şerit sorununu gidermenin yol ve yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Hazırsanız başlayalım!

Instagram hikaye beyaz şerit problemi nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere Instagram uygulamasındaki bir hata yüzünden bazı kullanıcılar bu sorunu yaşıyor. Hikaye paylaşımı yaparken en üstte uzun, beyaz bir şerit yer alıyor ve bu şeridi silebilmek mümkün olmuyor. Tespitlerimize göre sorun yalnızca Android işletim sistemine sahip telefonlarda ortaya çıkıyor.

Sorun çok nadiren yaşandığı için kesin bir çözümü yok. Yine de ulaştığımız kaynaklarda Instagram beyaz şerit problemini gidermek için aşağıdaki öneriler sıralanmış.

  • Uygulamayı kaldırıp yeniden kurun.
  • Google Play Store üzerinden var olan tüm güncellemeleri kontrol edin. Eğer Instagram son sürüme yükselmemişse güncellemeyi mutlaka yapın. Hata bundan kaynaklanıyor olabilir.
  • Sorun hala devam ediyorsa bu kez uygulamanın önbelleğe alınan dosyalarını temizleyin. Buna “Cache” de deniyor.
  • Hikaye paylaşırken beyaz şerit çıkması sorunu sürüyorsa son çare olarak Instagram hesabından çıkış yapıp tekrar girmeyi deneyebilirsiniz.

Ek olarak Instagram’a hikaye atarken Instagram uygulamasını kullanmamak da bir çözüm. Bunun için tarayıcınız üzerinden instagram.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Kuvvetle muhtemel Instagram’da hikaye paylaşırken beyaz şerit çıkması sorunu tarihe karışmış olacaktır.

Ayrıca bilgisayardan Instagram’a fotoğraf ve video yüklemek istiyorsanız sizin için hazırladığımız rehbere bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox