İlgili Yazılar

Instagram Direkt Mesaj Bildirimi Gelmiyor

Instagram hesabınıza gönderilen DM'lerin bildirimleri gelmiyor mu? Çözümü yazımızda...

spot_img

“Instagram direkt mesaj bildirimleri gelmiyor” diye şikayet eden kullanıcıların sayısı hemen her güncelleme sonrasında pik yapıyor. Uygulamayı güncellerken normal çalışan bazı özellikleri bozan geliştiriciler yüzünden yaşanan bu sorun hayli can sıkıcı. 

Eğer siz de Instagram’da tarafınıza gönderilen DM’leri sonradan uygulamaya girdiğinizde görmeye başladıysanız, bildirimleri almıyorsunuz demektir. Neyse “Instagram DM bildirimleri gelmiyor” hatasının çözümü pek de zor sayılmaz.

Instagram direkt mesaj bildirim hatası nasıl çözülür?

Tahmin edebileceğiniz üzere Instagram DM bildirimi açmak için telefonun “Rahatsız etme” modunun kapalı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Ses ve titreşim açık olmasına rağmen halen daha Instagram DM bildirim gelmemesi sorunundan yakınıyorsanız, sorun uygulama kaynaklı olabilir.

Bu durumda Instagram hesabından çıkış yapıp yeniden oturum açmak işe yarayabiliyor. Ek olarak uygulamayı komple silip yeniden de yükleyebilirsiniz. Tüm bunlar sonuç vermediyse telefonun -eğer açıksa- “Pil tasarrufu” modunu kapatmanız gerekebilir.

Xiaomi marka akıllı telefonlarda ise “Otomatik başlat” seçeneğinin açık olması genelde Instagram direkt mesaj bildirim gelmemesi sorununu çözer. Bunun için uygulamanın üzerine basılı tutup ayarlarına girin ve “Otomatik başlat”ı işaretleyin.

Sorun halen devam ediyor mu diye bir kontrol edin. Eğer çözüm bulamadıysanız geriye Instagram uygulamasının kendi içinden yapacağınız son bir ayarlama kalıyor. O da şu şekilde:

  • Instagram’ı açın. Profilinize girin ve sağ üst köşedeki menüyü açın. 
  • Buradan da Ayarlar > Anlık bildirimler’e girin.
  • Tüm seçenekleri açık hale getirin, kaydedip uygulamayı kapatın.

Gördüğünüz üzere Instagram kendi içinde de bildirim ayarlamalarına ev sahipliği yapıyor. Eğer gerekli ayarlamaları doğru yaparsanız siz de Instagram DM bildirim gelmemesi sorunu çözümünü bulmuş olacaksınız.

Bu arada Instagram’da başkalarının size daha kolay ulaşabilmeleri için QR kod oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Cevabınız hayırsa sizi şöyle alalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox