İlgili Yazılar

Huawei’nin 50 MP Kamerası Bulunan Yeni Telefonunun Çektiği Fotoğraflar Şaşırttı!

Huawei'nin yeni amiral gemisi serisi P40 ile ilgili yeni detaylar paylaşıldı.

spot_img

Huawei, son zamanlarda akıllı telefon piyasasında oldukça hızlı bir şekilde atağa kalktı. ABD’nin uyguladığı yaptırımlar v.s. derken teknoloji gündemine bir dönem bomba gibi düşen Huawei, gerileme yaşayacağı düşünülürken aksine kriz yönetimini başarılı bir şekilde yaptığı için büyüme yaşadı.

Çinli üretici Huawei, yaklaşık olarak 4-5 aydır merakla beklenen yeni üreteceği cep telefonu P40’ı kısa süre içerisinde tanıtarak, özellikleriyle ilgili bilgi aktarımında bulunacak. Huawei’nin amiral gemisi cep telefonu serisi olan P40 serisi; 3 farklı modelle birlikte piyasaya çıkarılacak.

2020 yılında çıkacak telefonlar arasında en iddialı cep telefonu olarak adından bahsettiren Huawei P40 serisi, 3 gün sonra; 26 Mart 2020 tarihinde yapılacak etkinlikte detaylı bir şekilde tanıtılacak.

26 Mart 2020 tarihli etkinlikte P40 serisine ait tanıtımı yapılacak 3 farklı model şu şekilde duyuruldu:

  • P40
  • P40 Pro
  • P40 Premium Edition

Cep telefonlarının tanıtımının yapılması, teknoloji meraklıları tarafından uzun süredir beklenirken; bugün bir Çin sosyal medya platformu olan Weibo’da sevindiren paylaşım yapıldı.

Huawei P40 serisinin, Premium Edition modeliyle çekilen fotoğraflar Weibo’da milyonlarca kişi tarafından beğeni ve yorum aldı.

Gün ışığından faydalanarak çekilen birkaç kare fotoğrafın sunduğu netlik görenleri heyecanlandırıyor. Huawei P40 Premium Edition, çekim bakımından o kadar detaylı bir netlik sunuyor ki; hemen aşağıda yer alan fotoğrafta bir köpeğin boynundaki tüylerin teker teker görülebilmesi sağlanıyor.

Huawei'nin 50 MP Kamerası Bulunan Yeni Telefonunun Çektiği Fotoğraflar Şaşırttı! 4

Yukarıda yer alan fotoğraf, Weibo’da paylaşılan bilgilere göre, 10x zoom kullanarak kaydedilmiş.

Huawei P40, Kameralara Yeni Bir Nefes Getiriyor!

Huawei P40’ın en çok dikkat çeken özelliği kameraları oluyor. Telefonda yer verilen kameraların, diğer akıllı telefon üreticileri tarafından da farklı modellerde denenmesi bekleniyor.

Huawei P40 Pro modelinde, 50 MP çözünürlüğe sahip bir ana kamera bulunuyor. Bu ana kamerayı destekleyen 40 MP çözünürlükte telefoto lens, ToF sensörü ve 12 MP çözünürlüğe sahip ultra geniş sensör de arka kapakta kendini gösteriyor.

Huawei P40, kamera konusunda en büyük yeniliğini 50X Zoom ile yapıyor. 50X Zoom özelliği normalde çok büyük bir kalite kaybı yaşatabilecekken; Huawei P40’da kalite kaybı oranı oldukça düşük.

İşte Huawei P40 Premium Edition Modeli ile çekilen diğer fotoğraflar…

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox