Huawei’nin 50 MP Kamerası Bulunan Yeni Telefonunun Çektiği Fotoğraflar Şaşırttı!

Huawei, son zamanlarda akıllı telefon piyasasında oldukça hızlı bir şekilde atağa kalktı. ABD’nin uyguladığı yaptırımlar v.s. derken teknoloji gündemine bir dönem bomba gibi düşen Huawei, gerileme yaşayacağı düşünülürken aksine kriz yönetimini başarılı bir şekilde yaptığı için büyüme yaşadı.

Çinli üretici Huawei, yaklaşık olarak 4-5 aydır merakla beklenen yeni üreteceği cep telefonu P40’ı kısa süre içerisinde tanıtarak, özellikleriyle ilgili bilgi aktarımında bulunacak. Huawei’nin amiral gemisi cep telefonu serisi olan P40 serisi; 3 farklı modelle birlikte piyasaya çıkarılacak.

2020 yılında çıkacak telefonlar arasında en iddialı cep telefonu olarak adından bahsettiren Huawei P40 serisi, 3 gün sonra; 26 Mart 2020 tarihinde yapılacak etkinlikte detaylı bir şekilde tanıtılacak.

26 Mart 2020 tarihli etkinlikte P40 serisine ait tanıtımı yapılacak 3 farklı model şu şekilde duyuruldu:

  • P40
  • P40 Pro
  • P40 Premium Edition

Cep telefonlarının tanıtımının yapılması, teknoloji meraklıları tarafından uzun süredir beklenirken; bugün bir Çin sosyal medya platformu olan Weibo’da sevindiren paylaşım yapıldı.

Huawei P40 serisinin, Premium Edition modeliyle çekilen fotoğraflar Weibo’da milyonlarca kişi tarafından beğeni ve yorum aldı.

Gün ışığından faydalanarak çekilen birkaç kare fotoğrafın sunduğu netlik görenleri heyecanlandırıyor. Huawei P40 Premium Edition, çekim bakımından o kadar detaylı bir netlik sunuyor ki; hemen aşağıda yer alan fotoğrafta bir köpeğin boynundaki tüylerin teker teker görülebilmesi sağlanıyor.

Huawei'nin 50 MP Kamerası Bulunan Yeni Telefonunun Çektiği Fotoğraflar Şaşırttı! 4

Yukarıda yer alan fotoğraf, Weibo’da paylaşılan bilgilere göre, 10x zoom kullanarak kaydedilmiş.

Huawei P40, Kameralara Yeni Bir Nefes Getiriyor!

Huawei P40’ın en çok dikkat çeken özelliği kameraları oluyor. Telefonda yer verilen kameraların, diğer akıllı telefon üreticileri tarafından da farklı modellerde denenmesi bekleniyor.

Huawei P40 Pro modelinde, 50 MP çözünürlüğe sahip bir ana kamera bulunuyor. Bu ana kamerayı destekleyen 40 MP çözünürlükte telefoto lens, ToF sensörü ve 12 MP çözünürlüğe sahip ultra geniş sensör de arka kapakta kendini gösteriyor.

Huawei P40, kamera konusunda en büyük yeniliğini 50X Zoom ile yapıyor. 50X Zoom özelliği normalde çok büyük bir kalite kaybı yaşatabilecekken; Huawei P40’da kalite kaybı oranı oldukça düşük.

İşte Huawei P40 Premium Edition Modeli ile çekilen diğer fotoğraflar…

Recent Articles

Honor 30 Pro ile ilgili son detay bugün paylaşıldı! 7 gün sonra…

Honor 30 Pro ile ilgili detaylar, çıkış tarihine 15 gün kaldığı günden itibaren büyük bir hızla teknoloji gündemini sallamaya başlamıştı. Son detay...

1 aydır kalkamıyor! Gözlem uydusu için yeni karar…

GISAT-1 yeryüzü gözlem uydusunun lansmanı tekrar ertelendi. Böylelikle 1 ayda 2 kez ertelenmiş oldu. PTI tarafından paylaşılan habere göre, koronavirüs kilitlenmesinden dolayı...

Apple yeniden harekete geçti! Haziran ayında geliyor…

Paylaşılan yeni bir iddiaya göre, ABD merkezli olan teknoloji devi Apple, AirPods Max kulaklığının tanıtımını Haziran ayında İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan WWDC...

Ne Dinleyeceği Konusunda Kararsız Kalanlara Spotify’dan Mükemmel Özellik!

Dünya üzerindeki en popüler müzik akış uygulaması olan Spotifty, son zamanlarda kullanıcı deneyimine oldukça önem vererek; köklü değişiklikler altına imza atmıştı. Bu...

Oppo Reno Ace 2 5G Piyasayı Sallamaya Geliyor! Son 11 Gün Kaldı…

Oppo Reno Ace 2 ile ilgili bir süredir ardı ardına sızıntılar ortaya çıkıyor. Önce tasarımı, sonra da donanım özellikleri sızdırılan Oppe Reno...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox