İlgili Yazılar

Google Pixel 3 ve 3 XL Satıştan Kaldırıldı!

spot_img

Google, 2019 yılında durdurduğu Pixel 2 ve Pixel 2 XL Satışlarının ardından; bir satış durdurma kararı daha aldı. Buna göre artık Pixel 3 ile 3 XL Google’ın e-ticaret sitesi üzerinden satın alınamayacak.

Google sözcülerinden biri, Google’ın 3.nesil olan Pixel modelli akıllı telefonlarının satışını bıraktığını doğruladı. Google Store’da Pixel 3 ve 3 XL satışları kaldırılırken güncel olarak Pixel 3A, Pixel 3A XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL satın alınabiliyor.

Google’ın e-ticaret sitesi üzerinden erişilemeyen Pixel 3 için açılış sayfasına link üzerinden ulaşılabilse de; satışın kapandığına dair notla karşı karşıya kalınıyor.

Geçen Yıl Aynı Dönemde Pixel 2 ve 2 XL Kaldırılmıştı

2019 yılı içerisinde Pixel 2 ve Pixel 2 XL satışlarını durduran Google, 2019 yılı Nisan ayından itibaren bu ürünlere dair herhangi bir üretim ve yeni satış gerçekleştirmedi.

Pixel 2 ile Pixel 2 XL’de Pixel 3 ve Pixel 3 XL gibi Nisan ayının başında satıştan kaldırılmıştı. Bu kapsamda Google’ın artık her yıl Nisan ayında Pixel serisinin eski modellerini birer birer satıştan kaldırılacağı iddia edildi.

Google Sözcüsü İddiaları Doğruladı

Konuyla ilgili açıklama yapan ve iddiaları doğrulayan Google sözcüsü, Pixel 3 ya da Pixel 3 XL satın almak isteyenlere de bir tavsiyede bulundu.

Hem güç tasarrufu, hem donanım özellikleri hem de fiyat bakımından ayrıcalıklı olan Pixel 3A ve Pixel 3A XL’nin; satıştan kaldırılan cep telefonlarına kıyasla daha iyi olduğunu ve tasarım açısından bir farkı olmadığını ifade eden Google sözcüsü, bu hususta bireylerin Google online mağazasından bu ürünlere yönelik sipariş verebileceğini belirtti.

Pixel 4A Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Pixel 3A’nın yanı sıra, Pixel 4A’nın da kısa süre sonra piyasaya çıkarılması bekleniyor. Cep telefonunun bütçe dostu olacağı ve fiyat bakımından tüm Pixel serilerinden daha uygun fiyata satılacağı söylenirken, fiyatla ilgili herhangi bir şekilde net bir bilgi bulunmuyor.

Pixel 4A ile ilgili sızıntılar ve iddialar, birkaç ay önce kamuoyuna yansımıştı. Fakat bunlar iddialardan öteye gidemedi. Mevcut duruma bakıldığında; koronavirüs sebebiyle cep telefonunun ne zaman satışa çıkacağıyla ilgili bir tahmin yürütmek oldukça zor.

Yapılan tahminlere bakıldığında ise Pixel 4A fiyatıyla ilgili en gerçekçi tahmin 399 $ fiyatıyla satışa başlayacağı olarak dikkat çekiyor.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox