İlgili Yazılar

Gmail’i Telefon Numarası Olmadan Kullanma

Popüler e-posta servisi Gmail'e telefon numarası olmadan kayıt olmanın yollarını bu yazıda bulabilirsiniz.

spot_img

Yeni bir Gmail hesabı oluşturmak istediğinizde Google doğrulama için sizden daha önce hiç kullanılmamış bir telefon numarası girmenizi talep edecektir. Geçmişte bu bir zorunluluk değildi, isteğe bağlıydı. Ancak son güncellemeyle Google telefon numarasını şart koşmaya başladı. Hal böyle olunca insanlar “Gmail neden telefon numarası istiyor?” diye şikayet ederek telefon numarasız gmail hesabı açmanın yollarını aramaya başladılar.

Rehber niteliğindeki bu yazıda ise gmaili telefon numarası olmadan kullanmanın yollarını öğreneceksiniz. 

Telefon numarası olmadan gmail açmak

Gmail hesabını telefon numarası olmadan açmak için izleyebileceğiniz birkaç yol var. 

Bunların ilki, kayıt olurken doğum tarihinizi yaşınızı 15 olarak gösterecek şekilde ayarlamak. Mesela 21 Haziran 2005 gibi. Gmail sizin çocuk olduğunuzu, bu sebepten ötürü telefon kullanmadığınızı varsayıp cep telefonu bilgisini şart koşmuyor.

İkinci yol ise Gmail’e kayıt olurken bilgisayarı değil, akıllı telefonlardaki mobil uygulamayı kullanmak. Bu sayede Gmail’i telefon numarası olmadan kullanmayı başarabilirsiniz. 

Mobil Gmail uygulaması üzerinden kayıt olurken yine Google telefon bilgisi isteyecektir. Ancak bunu atlayabilmeniz mümkün. Tabii daha önce de belirttiğimiz üzere bu yöntem sadece mobil uygulama için geçerli.

Başka bir bilgisayardan oturum açmamanız gerekiyor

Tabii burada bir uyarı yapmamız gerekiyor. Eğer numara olmadan Gmail kullanmaya devam etmek istiyorsanız, yukarıdaki yöntemlerle oluşturduğunuz hesaba bir başka cihazdan giriş yapmamanız gerekiyor.

Bu gibi durumlarda Google, hesabın kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirildiğini varsayıp sizden telefon bilgisi girmenizi isteyebilir. Bu yüzden cep telefonu olmadan Gmail’e kayıt olma işleminin pek sürdürülebilir olmadığını söyleyebiliriz. Neticede illa ki yarın bir gün başka bir bilgisayar veya telefondan Gmail’e oturum açmak zorunda kalacaksınız.

Neyse ki basit Google aramalarıyla ulaşabileceğiniz ücretsiz telefon doğrulama sitelerinden geçici numara alarak Gmail’e bu numaralarla kayıt olabilmeniz mümkün.

Bu arada Gmail hesabınızın hangi bilgisayar ve cep telefonlarında açık olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu adresteki rehbere mutlaka bir göz atın.

Eğer Gmail’e cep telefonu olmadan kayıt olmayı başaramadıysanız hemen TCybers Forum’a konu açıp yardım talep edebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox