İlgili Yazılar

Galaxy S21’in Kutusundan Şarj Aleti ve Kulaklık Çıkmayacak!

Samsung da Apple'ın yolunu takip ederek Galaxy S21 modellerinin kutusunda şarj aletine yer vermemeye başlayacak.

spot_img

Amerikan teknoloji devi Apple’ın yeni nesil iPhone’ların kutularında artık şarj aleti ve kulaklığa yer vermeyeceği haberini muhtemelen önceden duymuşsunuzdur. Çoğu kişi tarafından eleştirilen bu radikal karar Apple tarafından “Zaten herkesin şarj aleti var, çevreye karşı duyarlı olmamız gerekiyor” gibi cümlelerle izah edilmişti.

iPhone 12’nin kutusunda şarj aletinin bulunmayacak olmasını henüz kabullenemediyseniz size kötü bir haberimiz daha var: Samsung da tıpkı en büyük rakibi Apple gibi Galaxy S21’in kutusunda kulaklık veya şarj aletine yer vermeyecek!

2021 yılının ilk amiral gemisi modeli olması beklenen Galaxy S21, iPhone 12 ile bu noktada benzeşecek.

Samsung da kulaklık girişini iptal etmişti

Aslına bakılırsa bu Samsung’un Apple’ı örnek alarak taklit ettiği ilk şey değil. Hatırlanacağı üzere Apple çokça eleştirilen bir karara daha imza atarak telefonlardaki 3.5 mm kulaklık jakını iptal etmişti. Tabii ki kısa süre içerisinde Samsung da buna ayak uydurdu ve yeni çıkan üst düzey modellerinde kulaklık girişine yer vermedi.

Tecnoblog sitesinin Brezilya’nın BTK’sı olarak tanımlayabileceğimiz Anatel’de keşfettiği belgelere göre Samsung henüz resmen tanıtılmamış olan SM-G99X kod adlı modellerinde kulaklık ve şarj aletine yer vermeyecek.

Dikkat ettiyseniz “modellerinde” ibaresini kullandık, çünkü SM-G99X şeklinde kodlanan tam 3 tane telefon için sertifikalandırma başvurusu yapılmış.

Şuan için bu belge yalnızca Brezilya’da satılacak Samsung’ların kutusundan şarj aleti ve kulaklık çıkmayacağına işaret ediyor. Ancak kuvvetle muhtemel bu strateji Samsung’un faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda uygulanacak.

Şarj aleti devlet tarafından zorunlu tutulabilir

Tabii bunun aksi de pekala mümkün. Brezilya, Apple’ı iPhone 12’nin kutusuna şarj aletini ekleme noktasında baskı uygulamasıyla biliniyor. Benzer bir dayatma 4,800 mAh kapasiteli bataryaya ev sahipliği yapması beklenen Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra modelleri için de geçerli olabilir.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox