İlgili Yazılar

Facebook Profilime Kim Bakmış?

Efsane mi, gerçek mi: Facebook profiline bakanlar nasıl öğrenilir?

spot_img

Facebook profilime bakanları görme” sosyal medya platformu hayatımıza girdiğinden beri insanların var olup olmadığını merak ettiği bir özellik. Umut fakirin ekmeği misali, senelerden beri birçok Facebook kullanıcısı profilime bakanları görme sitelerine kişisel bilgilerini kaptırdı. Fakat son tahlilde bu sitelerin hiçbir işe yaramadığı acı şekilde tecrübe edildi.

Bu yüzden eğer siz de “Facebook profilime kim bakmış?” diye merak ediyorsanız, size kötü bir haberimiz var. Teknik olarak Facebook’ta sizin profilinize girip inceleyen kişileri görebilmeniz mümkün değil. Bahsi geçen özellik an itibariyle sosyal medya platformları arasında yalnızca LinkedIn’de var.

LinkedIn de Facebook kadar popüler olmadığı için kimse Google’da “Profilime bakanları görme” şeklinde aramalar yapmıyor.

Facebook profilime kim bakmış, nasıl öğrenirim?

Daha önce de belirttiğimiz üzere Facebook profiline bakanları öğrenmek ne yazık ki mümkün değil. Gizlilik önlemleri gereğince Facebook’un buna izin vermediğini biliyoruz.

Elbette bunun için yapılmış çeşitli Facebook uygulamaları var, ancak bunlar hiçbir işe yaramıyor. Aksine arkadaşlarınıza ve profilinize uygunsuz mesajlar gönderebiliyorlar. Bu sebeple çok dikkatli olmakta ve bu tür oyunlara düşmemekte fayda var!

“Profilime kim baktı?” uygulamalarına kanmayın

Malum olduğu üzere Facebook artık çok fazla kullanılmıyor. 2010’lu yıllardaki ışıltılı günlerini mumla arayan sosyal medya ağı bir dönem “Profilime kim baktı?” uygulamalarından geçilmiyordu. 

Bu Facebook uygulamaları erişim izni aldıktan sonra sizden habersiz paylaşımlar yapabiliyor ve hatta arkadaşlarınıza toplu mesaj gönderiyordu. Sonradan alınan önlemler ve insanların giderek bilinçlenmesiyle bu günler geride kaldı neyse ki. Ancak yine de siz siz olun, Facebook profilini görüntüleyenleri öğrenme uygulamalarına sakın itimat etmeyin!

Son olarak Facebook’tan size gelen alakasız bildirimleri kalıcı olarak kapatmak için bu adresteki rehberimize göz atın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox