İlgili Yazılar

Cep telefonları artık dikkat dağıtamayacak! Üreticiler harekete geçti

İnsanların akıllı telefon başında çok zaman geçirmemesi için muhteşem bir uygulama yayına giriyor.

spot_img

Akıllı telefon teknolojisi her geçen yıl daha da ilerliyor ve her üretici, amiral gemilerinde sunduğu farklı özelliklerle şaşırtmaya devam ediyor. Teknoloji bu denli ilerlerken; akıllı telefonlar çok dikkat dağıtan bir faktör haline geldi.

Söz konusu keşiften bugüne; çok sayıda akıllı telefon üreticisi, insanların akıllı telefonlarla uğraşma süresini kısaltıp, tekrardan dikkatini işlerine verebilmesi adına birçok yenilik altına imza attı. Bu konuda ilk harekete geçen şirket Apple oldu. Apple, ekran saati yazılımıyla insanların kendini sınırlamasını sağlamayı amaçladı.

The Ratio Launcher ismiyle yayınlanacak

The Ratio Launcher ismiyle yayınlanacak
The Ratio Launcher ismiyle yayınlanacak

Ama ne yazık ki; gerek Apple, gerekse diğer üreticiler amaçladıkları bu olayı ne yazık ki yerine getiremediler. Fakat The Ratio Launcher bu özelliklerden çok daha geniş kapsamlı bir uygulama olması sebebiyle; söz konusu amacı yerine getirebilir.

Dünya genelinde hizmet vermeyen küçük ölçekli akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Blloc’un yaptığı bu yazılım, ilk olarak sadece üretimini yaptığı Ratio18 cep telefonu için üretildi. Ratio18 ile ilgili çok büyük bir reklam oluşturan bu yazılım telefon satışlarında patlama meydana gelmesini sağladı.

Blloc, yazılımın bu denli dikkat çekmesiyle birlikte bunu Google Play’de tüm telefonlarda kullanılabilir hale getirme kararı aldı.

Uygulamanın ana amacı telefonu normalden daha az kullanmak olduğundan dolayı, tüm kullanıcılar için arayüz tek renk bir tasarım haline getirildi. Bu da telefonun çekicilik seviyesini düşürdü.

Minimalist tasarım diliyle gözden uzak kalan cep telefonlarında bunun yanı sıra kullanım şeklini tamamen değiştiren uygulama büyük patlama meydana getirecek gibi duruyor.

Yazılımın detayları paylaşıldı

Yazılımın detayları paylaşıldı
Yazılımın detayları paylaşıldı

Yazılımda 2 farklı ana ekran bulunuyor. Şirket tarafından Türkçe anlamı “Çekmece” olan “The Drawer” ismi verilen ana ekran, yüklü tüm uygulamaları içeriyor. Fakat tümünün klasörlenmiş bir şekilde durmasını sağlıyor.

Bu klasörleri standart kaydırma hareketleriyle genişletip daraltabilme özelliği sunan The Ratio Launcher, her klasörün ve her kategorinin yanında ne kadar zaman geçirildiğini gösteriyor.

Bu sayede kullanıcı sosyal medya uygulamaları ve diğer tüm uygulamalarda ne kadar zaman geçirdiğini ek bir çaba göstermeden görebiliyor.

İkinci ana ekran ise Türkçe anlamı “Rota” olan “The Route” olarak belirlendi. Bu ana ekrana ise ekranı sola kaydırarak erişim sağlanabiliyor. Temel olarak, bilgileri sadece bir bakışta gösteren ve ek herhangi bir uygulamaya giriş yapmanızın önüne geçen The Route ekranı hızlı eylemler gerçekleştirilebildiği için zaman kaybını en aza indirecek. Öte yandan herhangi bir sorgu araştırması için bu ekranın altında “Search” butonu bulunuyor.

Uygulamanın tüm detaylarını aşağıda yer alan videodan görebilirsiniz:

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox