İlgili Yazılar

Arka Plan Silmek için En İyi 3 Online Site

Fotoğraflarınızın arka planını temizlemek için illa Photoshop kullanmanıza gerek yok. Bu yazıda ücretsiz arak plan silme sitelerini bulacaksınız.

spot_img

Fotoğraf arka plan silmek programsız da yapabileceğiniz bir işlemdir ve istenmeyen nesnelerin çok güzel çekilmiş karelerden silinmesini sağlar. Normalde fotoğraf arka plan silmenin en sağlıklı yöntemi Photoshop kullanmaktır. Fakat Photoshop bildiğiniz üzere en az 2-3 GB büyüklüğünde ve ücretli satılan bir program.

Neyse ki fotoğraflardan arka plan temizlemek için kullanabileceğiniz online web siteleri mevcut. Bu yazıda bahsi geçen fotoğraf arka plan silme sitesi bağlantılarını paylaşacağız. Siz de isterseniz telefon, isterseniz bilgisayar üzerinden herhangi bir fotoğrafın arka planını temizleyebileceksiniz.

Arka plan silmek için ücretsiz siteler

Listemizin en başında yer alan fotoğraflardan arka plan temizleme sitesi Lunapic

Sadece arka plan temizlemekle yetinmeyen bu sitede bir sürü fotoğraf düzenleme aracı da mevcut. Kullanması çok kolay ve ücretsiz. 

İkinci sırada ise RemoveBG yer alıyor. 

İsminden de anlaşılacağı üzere sadece arka plan temizleme sitesi olarak hizmet veren bu uygulamayı kullanmak çok basit. Fotoğrafı yüklüyor veya ekrana sürüklüyorsunuz. Daha sonra arka planı temizlenmiş bir şekilde indirebiliyorsunuz.

Bir diğer arka plan temizleme uygulaması ise Background Burner.

Yüklediğiniz fotoğrafı otomatik olarak algıyayıp arka planını başarılı bir şekilde silebilen site çok iyi sonuçlar veriyor. Saniyeler içerisinde temizlenen fotoğrafı hemen indirebiliyorsunuz. Eğer ortaya çıkan sonuçtan pek memnun kalmadıysanız, elle hangi alanların temizlenmesini istediğinizi seçebiliyorsunuz. Yani manuel müdahale imkânı da mevcut. 

Tüm bu seçenekler yetersiz geldiyse, verim alamadıysanız son olarak Photo Scissors’a bakmanızda fayda var. 

Adeta sanal bir makas yardımıyla fotoğrafın içinden gereksiz nesneleri kesip atabilmenizi sağlayan bu site de ücretsiz. Fotoğrafı yükleyip fare yardımıyla kesi işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Son olarak sizin için hazırladığımız en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox