İlgili Yazılar

Apple, Dünya Çapında Mağazalarını Kapatıyor

spot_img

Gün geçmiyor ki, koronavirüs yüzünden alınan bir aksiyon olmasın, dünya çapında pandemik bir salgın olarak kabul edilen, Covid-19 virüsü ülkemiz dahil birçok ülkeyi, her alanda kötü etkilemeye devam ediyor, geçtiğimiz günlerde Çin`de büyük oranda kontrol altına alınan Koronavirüs, ne yazik ki Avrupa`yı başta İtalya olmak üzere çok kötü etkiledi.

apple-magazalarını-kapatıyor-4

Teknoloji şirketleri de, salgına karşı çeşitli önlemler almaya devam ediyor, geçtiğimiz günlerde Apple Çin`deki mağazalarını tekrar açma kararı almıştı, ancak Dünya çapında salgın Çin`deki kadar kontrol altında olmaması sebebiyle Apple dünya çapında mağazalarını kapatma kararı aldı.

27 Mart`a kadar mağazalarını kapatacak

apple-magazalarını-kapatıyor-2

Birçok şirketi olumsuz etkileyen Koronavirüs çeşitli etkinliklerin de iptal edilmesini sağlamıştı, Apple WWDC gibi bazı etkinliklerini çevrimiçi yapma kararı alarak, dünya çapında tüm mağazalarının 27 Mart tarihine kadar kapalı olacağını duyurdu.

Apple, dünya çapında kapanan mağazalarını paralel olarak dün Çin`deki mağazalarını açma kararı almıştı, dolayısıyla 27 Mart`a kadar, sadece Çin`deki mağazaları açık olacak, bu kararın Covid-19`un son durumuna göre güncelleneceği öngörülüyor.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox