İlgili Yazılar

Android Reklam Engelleme

spot_img

Reklam engelleme androıd nasıl yapılır? Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte, dijital pazarlama dünyasınında çığır açtığı bir zaman diliminde yaşıyoruz, geliştirilen video oyunlar veya çeşitli amaçlara hizmet eden programların, içerisinde yer alan reklamlar, geliştiricilerin 1. dereceden gelir kaynakları, ancak bazı geliştiricilerin bu durumu biraz abarttığı da gözden kaçırılmamalı, bu yüzden olsa gerek son zamanlarda ücretli androıd cihazda reklam engelleme yazılımları rağbet görmeye başladı.

Kullandığınız her tür mobil Aplikasyon`un içerisinde mutlaka, reklamlar yer alıyor, ancak bu reklamlardan kullanıcıları rahatsız etmeyenleri azınlıkta diyebiliriz, peki androıd cihazda reklam nasıl engellenir? bu makalemizi okuduktan sonra androıd cihazda reklam engelleme işlemini yapmış olacaksınz, makale sonunda tüm işlemleri, en sağlıklı şekilde yerine getirdiğiniz taktirde, istediğiniz uygulamanın reklam yayınını engellemiş olacaksınız.

Root gerekli midir?

reklam engelleme android root iznine, ihtiyaç duymadan işlemlerimizi gerçekleştireceğiz, reklam engellemek için kullanacağımız yazılım reklam engelleme android apk dosyası olan Lucky Patcher, bu program androıd dünyasının lider yama programlarından biridir, her geçen gün geliştirilmekte, yeni özellikler ve yeni yamaları envanterine katılmaktadır.

Lucky Patcher Güncel Sürümü İndirin

reklam engelleme android rootsuz bir şekilde yapmak için, ilk önce verdiğimiz linkden, Lucky Patcher yazılımının, güncel sürümünü indirin ve cihazınıza kurun, ardından içerisine girin (Play Project, bu program hakkında sizi uyaracaktır, ancak onu dikkate almayın, uyarmasının sebebi, size gelecek zararlar değil, sizin etrafa verebileceğiniz zararlardan korkmasıdır, bunu önlemek içinde sanki zararlı çıkacak olan sizmişsiniz gibi davranıyor. (yerseniz) ).

android reklam engelleme
android reklam engelleme

Şunu unutmayın android reklam engelleme programı olarak kullanacağımız Lucky Patcher yıllardır piyasa da yer alan, androıd uygulamalar üzerinde hakimiyet kurma konusunda, bir kilometre taşıdır, android reklam engelleme programı indirmekten ve onlara para yatırmaktansa Lucky Patcher kullanmak daha yararlıdır.

Bakınız: Play Protect Nedir?

Lucky Patcher`ı indirip cihazınıza yükledikten sonra açın, uygulamalarınızı aşağıdaki küçük resimde olduğu gibi listeleyecektir, burada hangi uygulamalarda özel yama kullanabileceğiniz yazmaktadır, mesela Rar uygulamasındaki reklamları kaldıracağız, gördüğünüz gibi uygulama başlığı altında Özel yama kullanılabilir, yazmakta, uygulamaya bir kere, tıkladığımızda, altında bir menü açılacaktır.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Bu menü aşağıdaki resimde, gördüğünüz gibidir, burada Yama Menüsü yazan başlığa tıklayacağız.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Tıkladıktan sonra, resimdeki gibi Düzenlenmiş APK dosyası oluştur seçeneği gelecektir, bu seçeneğe tıklayın.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Karşımıza çeşitli özelliklerin olduğu yeni bir menü geldi, bu menüde diğer özelliklerle pek bir işimiz yok, sadece Apk ile Çoklu yama başlığına tıklayın.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Bu işlemi takiben gelen, aşağıdaki menüde, bizim işaretlediğimiz 3 tane özelliğe sizde tik koyun ve Yeniden Oluştur butonuna basın.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Bu adımdan sonra Ekran Görüntüsü almaya gerek duymadığımız, en az üç menü gelecek, bu menülerde, hiçbir şeye dokunmadan Sonraki Adım butonlarına basın, en sonunda resimdeki gibi yama yapmaya başlayacaktır.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Yama yapma işlemi bittikten sonra resimdeki gibi bir, sonuç ekranıyla karşılaşacaksınız, burada Gözat butonuna tıklayın.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Gözat butonuna tıkladıktan sonra size, yamalanmış apk dosyasının olduğu konumu, resimdeki gibi gösterecektir, burada Apk dosyasının üzerine tıklayın.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Gelen menüde yükleme seçenekleri yer almaktadır, burada Kaldır ve yükle seçeneğine basıyoruz.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Resimdeki uyarı ekranı ile karşılaşacağız, burada Evet butonuna basıyoruz.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Ardından yükleme yaparken, yine Play Project tarafından bir engelle karşılaşacağız, bunun sebebi, Play Project`in engellediği yazılımın, cihazda uygulama kurmaya çalışmasını engellemek, bu engeli aşmak için, Ayrıntılara tıklayıp, resimde gördüğünüz Yine de yükle (güvenli değil) başlığına tıklıyoruz ve yükleme işlemini bitiriyoruz.

android reklam kaldirma
android reklam kaldirma

Tüm işlemleri yaptık ve örnek olarak kullandığımız Rar uygulamasının içerisindeki reklamları kaldırmak için bu yöntemi kullandık, chrome reklam engelleme android tarayıcılarda yapmak için AdGuard Kullanın bu konuda yaşadığınız problemleri veya görüşlerinizi yorum formunu kullanarak bize iletebilirsiniz.

Bu makale işinize yaradıysa sosyal mecralarda paylaşarak, daha fazla insanın haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox