İlgili Yazılar

Play Protect Nedir?

spot_img

Play Protect Nedir?  – Son zamanlarda, Play Store`da uygulama indirirken, birçok kez karşılaşılan, Play protect`in ne olduğunu merak eden okurlarımız için hazırladığımız bu içerikte, Play protect hakkında merak ettiklerinizi yanıtlayacağız, bilindiği üzere, Play Store, Apple`ın AppStore`u kadar zor, işlemlerden sonra uygulama yayınlamıyor, orta düzey geliştirmiş olduğunuz herhangi bir uygulama ile, Play Console`a başvurursanız, uygulamanız büyük bir ihtimalle kabul edilecek ve yayınlanacaktır, bu durumda beraberinde birçok sorunu getiriyor, kullanıcılar için zararlı uygulamalar da play store`da yerini alıyor.

Play Protect`ın başlıca amacı Androıd cihazları, zararlı (malware) kötü amaçlı yazılımlardan korumak, temelinde dışardan veya Play Store`dan cihazlara yüklenen uygulamalarda tarama yapar ve zararlı yazılımlar için aşağıdaki resimdekine benzer uyarılar verir.

Play Protect Nedir
Play Protect Nedir

Korumanın amacı, verilerin sürekli korunması ve zararlı yazılımların engellenmesi, Play Protect, belirli aralıklarla, cihazınızı bile taramakta ve zararlı olarak gördüğü yazılımlar hakkında sizi sürekli bilgi vermekte, bir nevi Uygulamaları Doğrulama yapmaktadır.

play protect nedir
play protect nedir

Buna ek olarak, cihazları uzaktan kilitleme, cihazın konumunu tespit etme, tüm verileri silme, cihaz kilit ekranında iletişim kurmacihazınızı, verilerinizi ve uygulamalarınızı güvende tutma gibi birçok özellikte beraberinde yapabilmektedir. Play Store`da yayınlanan uygulamaların Judy ve Xavier gibi malvare yazılımlar barındırdığı tespit edilince böyle bir adım atılmışa benziyor.

Play Protect , Mobil Servisler 11 ve üzerindeki sürümlerini çalıştıran cihazlar için kullanıma sunuldu, cihazınızda kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmek için Ayarlar/Google/Güvenlik/Uygulamaları Doğrulama menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Bu konudaki görüşlerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox