İlgili Yazılar

Androıd: Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak

spot_img

Kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak, oldukça basit bir işlemdir, Androıd işletim sistemine sahip cihazlarda, üretici firmaların yüklemiş olduğu yazılımların içerisinde, işinize yaramayacak, ancak sisteme gömüldüğü için de kaldıramadığınız, uygulamalar vardır, bu uygulamalar, beğenmediğiniz bir galeri programı yada, dosya yöneticisi olabilir, bu yazımız sayesinde android sistem uygulaması kaldırma işlemini kolay bir şekilde yapacaksınız.

Bu yazımızda anlatacağımız işlemler, cihazınızın rootlu olmasını gerektirmektedir, android sistem uygulaması kaldırma rootsuz bir şekilde de bilgisayar üzerinden mümkündür: Rootsuz Sistem Uygulaması Kaldırma , ancak cihazınız rootluysa, bu kadar meşakkate girmeden, anlatacaklarımız ile android sistem uygulama kaldırma, işlemini yapabilirsiniz, eğer cihazınız rootlu değilse, sizin için hazırlamış olduğumuz, Androıd Cihaz Nasıl Rootlanır? yazımız, cihazınızı rootlamanızı sağlayacaktır.

Android sistem uygulamalarını kaldırma rootlu

Cihazımızı rootlama işlemini hallettiysek, sistem uygulaması kaldırma, işlemine başlayabiliriz, bunun için makale sonunda linkini verdiğimiz, android sistem uygulamalarını kaldırma programını indirin ve cihazınıza yükledikten sonra açın, kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak için sizden root izni isteyecektir, resimde gördüğünüz üzere İzin Ver butonuna basın.

kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak
kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak

Şimdi karşımıza sistem uygulamalarının, listelendiği bir ekran geldi, bu ekranda uygulamaların altında Saklanmalı veya Anahtar Modül gibi kavramlar göreceksiniz, anahtar modül olan uygulamalar, cihazın olmazsa olmazlarıdır, bunları kaldırabilirsiniz, ancak kaldırmanız halinde çeşitli sorunlarla karşılaşmanız mümkün, saklanmalı yazanlarda uygulamanın size kaldırmanızı tavsiye etmediği programlardır, bunları da kaldırabilirsiniz, ancak anahtar modüller kadar sorun teşkil etmeseler de yine bir takım küçük sorunlar çıkartabilmektedir.

Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor, bir de hiçbir şey yazmayan uygulamalar vardır, bunlarda büyük ihtimalle bu makaleyi okumanıza sebep olan uygulamalardır, bunları gönül rahatlığıyla kaldırabilirsiniz, toplu uygulama kaldırmak için, resimde de gördüğünüz gibi, kaldırmak istediğiniz uygulamaların üzerine tıklayarak seçtikten sonra, alt paneldeki, Kaldır butonuna basın.

kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak
kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak

Kaldıra bastıktan sonra, İpucu başlığı altında, yukarıda yaptığımız açıklamaya benzer bir uyarı verecektir, Evet diyerek kaldırma işlemini onaylayın.

kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak
kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak

Resimdeki gibi, sistem uygulamalarını kaldırmasını bekleyin.

kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak
kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak

Uygulamaları kaldırdığında, Bitti başlığı altında, belirlediğiniz uygulama sayısını göstererek, kaldırıldıklarını bildirecektir, Evet butonuna basıp programı kapatabilirsiniz, gördüğünüz gibi kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak oldukça basit.

kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak
kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak

Bu içeriğimiz de, kaldırmak isteyip de kaldıramadığınız androıd sistem uygulamalarını nasıl kaldıracağınızı, en basit ve sade bir şekilde resimlerle destekleyerek anlattık, bu konuda yaşadığınız problemleri yorum kısmından bize bildirebilirsiniz, android sistem uygulaması silme rootsuz işlemi için tıklayın.

İndirme Bağlantısı

Sistem Uygulaması Kaldırma uygulamasını indirmek için tıklayın

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox