İlgili Yazılar

Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak (Root`suz)

spot_img

Kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak – Geçtiğimiz günlerde, rootlu cihazlarda sistem uygulaması nasıl kaldırılır? en detaylı şekliyle anlatmıştık, o yazımızda yer alan bir metinde, root kullanmayan okurlarımız için root`suz sistem uygulaması kaldırma yöntemi olduğunu söylemiştim, bu yazımızda o yönteme değineceğiz ve root işlemine gerek duymadan rootsuz sistem uygulaması nasıl kaldırılır hep beraber cevaplayacağız.

Rootsuz sistem uygulaması kaldırma

Rootsuz bir şekilde sistem uygulaması kaldırmak için Debloater adında gatesjunıor un geliştirdiği bir yazılımı kullanacağız, bu yazılıma geçmeden önce cihazınızdan, Usb Hata Ayıklama seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor, bunu yapmak için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmına gelin ve burada yer alan Derleme numarası başlığına 4-5 kez art arda tıklayın

Tıkladıktan sonra ekranın alt tarafında, aşağıdaki resimdekine benzer bir, yazı göreceksiniz

Şimdi bir geri gelerek, Ayarlar/Geliştirici seçeneklerinin açık olduğunu göreceksiniz

rootsuz sistem uygulama kaldırmak için, geliştirici seçeneklerine girin ve burada yer alan Usb hata ayıklama – Uyanık kal veya While usb debugging seçeneklerinden hangisi varsa onu onaylayın.

Bu işlemleri hallettikten sonra, kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak için aşağıdaki linkden Debloater  yazılımını indirip windows işletim sistemli bilgisayarınıza kurun ve açın, açtıktan sonra Usb kablosu yardımıyla telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın, ve programdaki Read Device Packages seçeneğine tıklayın.

Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak
Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak

Karşınıza aşağıdaki uyarı ekranı gelecektir, burada OK tuşuna basın.

Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak
Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak

Şimdi ise resimde gördüğünüz gibi Read butonuna basın, bu sayede sistemdeki uygulamalar okunacaktır.

Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak
Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak

Ardından listelenen uygulamalar arasından kaldırmak istediklerinize resimdeki gibi tik koyun ve ardından üst paneldeki Apple tuşuna basarak kaldırma işlemini tamamlayın.

Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak
Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak

Rootsuz cihazlarda sistem uygulaması nasıl kaldırılır en detaylı ve resimli şekilde anlattık, rootsuz sistem uygulamalarını kaldırma konusunda yaşadığınız problemleri, yorum kısmından bizimle paylaşın, ayrıca program telefonunuzu görmüyorsa driverlarla ilgili bir sorun olabilir, internet üzerinden cihaz markanıza uygun drıver dosyalarını indirip bilgisayarınıza yükleyin.

Bakınız: Debloater.Exe İndirmek İçin Tıklayın

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox