Androıd: Google Arama Çubuğu Kaldırma (Rootsuz)

Google arama çubuğu kaldırma

Google arama çubuğu kaldırma android cihazlardaki google widgetini severek kullanan kullanıcılar olduğu gibi, ondan nefret eden kullanıcılarda vardır, bunun altında, Google`un durduk yerde sesli arama yapması, cihaz ana sayfasında, bir sayfayı tamamen işgal etmesi gibi türlü sebepler yatabilir, bu yazımız sayesinde Google arama çubuğu nasıl silinir detaylı bir şekilde öğreneceksiniz.
Google arama çubuğunu kaldırma
Google uygulaması, tarayıcıdan biraz farklı olarak her daim, arama yapmaya hazır bir sistem veriyor bize, bunun sebebi de işletim sisteminin sahibi Google`un kendi arama motorunda arama yapmaya teşvik etmesi, arama yaptıktan sonra internet sitesini açmak için yine tarayıcı kullanacağı için, bu özellikten kurtulmak isteyen kullanıcılar, anlattıklarımızı aynen uygulasın.
Telefondan google arama çubuğu kaldırma
İlk önce Ayarlar/Uygulamalar/Tümü konumuna giderek Google uygulamasını bulun ve üzerine tıklayın
Google arama çubuğu kaldırma
Açılan uygulama ekranında resimdeki gibi Durmaya Zorla butonuna basın
Google arama çubuğu kaldırma
Aşağıdaki uyarıyı verecektir, Tamam deyin
Google arama çubuğu kaldırma
Gördüğünüz gibi Durmaya Zorla butonu pasif oldu, şimdi yandaki Devre Dışı Bırak butonuna basın
Google arama çubuğu kaldırma
Aşağıdaki uyarıyı verecektir yine Tamam butonuna basın
Google arama çubuğu kaldırma
Arık Google arama çubuğundan kurtulmuş olduk, eğer tekrar aktifleştirmek istiyorsanız, resimdeki gibi, Etkinleştir butonuna basın.
Google arama çubuğu kaldırma
Google arama motoru kaldırma yöntemine alternatif olarak, başka bir tema kurarsanız yine google arama çubuğundan kurtulmanız mümkün, bunun için tema önerimiz
Ayrıca cihazınız rootluysa, yazmış olduğumuz Androıd: Sistem Uygulaması Kaldırma başlıklı yazımızı okuyarak, Google uygulamasından temelli olarak kurtulabilirsiniz, eğer cihazınız rootlu değilse ve rootlamak isterseniz Androıd Cihaz Rootlama Rehberi başlıklı yazımız size yardımcı olacaktır.

Google arama çubuğu silme konusunda yaşadığınız problemleri bize yorum kısmından yazın, elimizden gelen yardımı yapalım.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Reklam Engelleme Androıd

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here