İlgili Yazılar

Yeni iPhone SE’nin bugün tanıtılacağı iddia ediliyor

Yeni iPhone SE ile ilgili günlerdir birçok iddia ortaya atıldı. Yeni iddia ise; bugün tanıtılıp, 22 Nisan'da satışa çıkacağı yönünde.

spot_img

4 yıldır devam eden iPhone SE macerasında çok sayıda yanlış adım atılmıştı. Apple, tüm bu yanlış adımları ortadan kaldırmak adına yeni iPhone SE modeliyle ilgili bilgilendirmeyi kısa süre önce yaptı. Macworld tarafından aktarılan habere göre; tüm işaretler bugün iPhone SE’nin tanıtımının yapılacağını gösteriyor.

iPhone SE modeli, 2016 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkarıldı ve 2 yıl sonra; 2018 sonbaharında kaldırıldı. O günden itibaren, iPhone SE ile ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Fakat bu iddiaların hiçbiri Apple tarafından doğrulanmadı.

Apple mağazasında görülmüştü

Birkaç gün önce Apple’ın resmi mağazası üzerinde yer alan iPhone SE kılıfı; bu modelin tekrardan geleceğine netlik kazandırdı. Hatta, öyle ki; tarihle ilgili bile birçok ipucu sundu. Daha önce iPhone SE ile ilgili birçok söylenti bulunuyordu. Bu söylentilerin tamamı asılsız çıkmıştı. Fakat bugüne kadar hiç böyle sağlam bir söylenti ortaya çıkmadı.

Tarihi, özellikleri, tasarımı ve akla gelebilecek her türlü detayıyla ilgili birçok iddia ortaya atılan iPhone SE ile ilgili 15 Nisan 2020 tarihinin, yani bugünün oldukça umut verici bir gün olduğu belirtiliyor.

15 Nisan tarihi Apple tarafından duyurulmamış olsa da; ayın yarısında olunması, öğlen saatlerinin geçilmesi ve hafta ortası bir tarih olması sebebiyle bugün tanıtım yapılacağı iddiasının sebepleri olduğu söylendi. Reddit üzerinde çok sayıda kişinin bu tahminin geçersiz olduğunu, Apple’ın herhangi bir duyuru yapmadan telefon tanıtmayacağını söylemesi iddialara olan inancı ortadan kaldırsa da; Apple’ın daha önce 2 modelini bildirim yapmadan sürpriz şekilde tanıtması bu kullanıcıların tezini çürüttü.

Yani bugünün tarihi, iPhone SE modeli için tahmin edilen en net tarih oluyor. Hatta konuyla ilgili Jon Prosser ise; Apple Genel Merkezi’nden aldığı bir sızıntıya göre tanıtımın 15 Nisan, satışın ise 22 Nisan’da yapılacağını bildirdi. Fakat koronavirüs sebebiyle bu tarihlerin değişebileceğini de sözlerine ekledi.

KaynakMacworld

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox