İlgili Yazılar

Activision’dan, 2020 İçin Yeni Call of Duty Oyunu Açıklaması Geldi

spot_img

Activision’dan merakla beklenen yeni Call of Duty serisi oyun açıklaması nihayet geldi. Açıklama, Activision COO’su Coddy Johnson’dan. Johnson’a göre, bu yılın son çeyreğinde, Call of Duty’in oyun serisinin son halkası, oyun severlerle buluşacak. Aslında ilk açıklama CEO Bobby Kotick’ten gelmişti. Ancak bu açıklama pek tatmin etmemişe benziyor ki; Johnson’dan basın önünde en net açıklama geldi.

Johnson, yeni Call of Duty’de de Modern Warfare evrenine yolculuk temalı bir oyun geleceğini ifade etti. Premium olarak sunulacak bu oyunun, tüm konsollarda, PC’de ve mobil platformlarda sunulması bekleniyor. Aynı zamanda, çok kısa bir süre sonra tüm E-Spor uygulamaları ile de sunulması bekleniyor.

Geliştiricilerinin Kimler Olacağı İleriki Günlerde Açıklanacak

Johnson, “Elbette ki geliştiricilerden biri biziz, Activison, ancak bizimle birlikte kimlerin de bu projede yer aldığını ileriki günlerde, kamuoyu ile paylaşacağız. Şu an için söyleyebileceğim, Infinity Ward ile geçen yıl ki 600 milyon dolarlık rekorumuzu ilk 3 gün için kıracağız. Çünkü çok güçlü bir proje ile geliyoruz!”

2003 Yılında İlk Call of Duty Heyecanı Başlamıştı

Bildiğiniz gibi ilk Call of Duty heyecanı, 2003’te başlamıştı. Ve bu tarihten sonra her yıl en az 1 Call of Duty serisi oyun, oyunseverlerle buluşturuldu. Yeni oyun da 2020 için beklemede. Bu oyunda da, savaş ve aksiyonun yanı sıra strateji türünde de yepyeni bir deneyimle buluşacağız.

“Arttılmış Gerçekliğe Daha Fazla Yöneleceğiz”

Johnson, özellikle e-Spor alanında çok güçlü bir proje ile tüm oyun severlere hitap etmeyi amaçladıklarını belirtti. Normalde Çin’de ve Uzakdoğu ülkelerinden birinde de olmak üzere 6 ülkede e-spor turnuvası düzenlemeyi plandıklarını, ancak son zamanlardaki talihsiz olaylardan dolayı, bunu revize edeceklerini aktardı.

Johnson, aynı zamanda arttırılmış gerçeklik teknolojisinin de, yeni oyunda kendini iyiden iyiye hissettireceğini ifade etti. Tüm destekleyici platformlarda, arttılmış gerçeklikle bu oyunu oynayabileceklerini aktaran Johnson, bu oyunun başta oyun severlerin ve daha sonra, geliştiricilerin, ortakların ve diğer paydaşların beklentilerini karşılamasını umduklarını ekledi. Bakalım ileriki günlerde Call of Duty serisinin bu oyununun adı ne olacak?

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox