İlgili Yazılar

GTA 5 Oyundan Atma Sorunu [Kesin Çözüm Yöntemleri]

GTA 5'te sıklıkla yaşanan oyundan atma probleminin çözümünü bu rehberde anlatıyoruz.

spot_img

GTA 5 oyundan atma sorunu çözümünü arıyorsanız kesinlikle yalnız değilsiniz. Rockstar Games tarafından geliştirilen ve 17 Eylül 2013 yılında hayatımıza giren GTA 5 halen daha kendine has, sadık bir oyuncu kitlesi tarafından sevilerek oynanıyor. Ancak zaman zaman yaşanan GTA 5 oyundan atma hadisesi saç baş yoldurucu olabiliyor.

Bizler de bu rehberde size GTA 5 oyundan atma sorununun çözümünü anlatacak, bu hatayı nasıl giderebileceğinizi göstereceğiz.

GTA 5 oyundan atma sorunu nasıl çözülür?

Kimi zaman açılışta, kimi zaman da oyunun tam ortasında hiçbir sebep yokken GTA 5’in çökmesi yalnızca sizin başınıza gelmiyor. Birçok oyuncu bu durumdan şikâyetçi. Çözümü için önerileri ise 4 ana başlıkta toplayabilmek mümkün.

1- En son yamayı yükleyin

Rockstar Games sık sık yeni yamalar yayınlayarak GTA 5’i daha kusursuz hale getiriyor. Steam veya Rockstar Launcher üzerinden güncelleme kontrolü yapmak, varsa en son yamayı kurmak oyundaki çökme sorununu çözmenizi sağlayacaktır.

2- Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın

HDD’den SSD’ye oyun taşıma gibi işlemler sonrası yapmanız gereken oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama işlemi, GTA 5 aniden çökme sorununa çözüm olabilir. Özellikler > Yerel Dosyalar > Dosyaların Bütünlüğünü Doğrula yolunu takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

3- Ekran kartı sürücülerini güncelleyin

Aygıt yöneticisini açıp ekran kartınızı bulun, üzerine sağ tıklayıp “Sürücüleri güncelle”yi seçin. Windows otomatik olarak güncelleme varsa bulup yükleyecektir. Bilgisayarı yeniden başlatıp bir daha GTA 5’e girmeyi deneyebilirsiniz.

4- İşlemcinin aşırı ısınmasını engelleyin

GTA 5’in aniden kapanmasının bilmediğiniz bir sebebi de işlemcinin çok fazla ısınması olabilir. Bunun için GTA 5’i açtığınız zaman arkadaki tarayıcı ve diğer programları kapatmanız önerilir. İşlemcinin termal macununu yenilemek de işe yarayabilir.

GTA San Andreas Türkçe yaması için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox