İlgili Yazılar

Uygulamaları Hafıza Kartına Yükleme

spot_img

Uygulamaları hafıza kartına yükleme – Link2SD uygulamasını eski Androidciler bilir, son günlerde biraz unutuluyor gibime geldi, yapımcısı Bülent Akpınar bir Türk, uygulaması gerçekten başarılı, Plus sürümünde birkaç ek özellik daha var en önemli özelliği SD karta bir bölüm kodlayarak oyunları oraya kurmanızı sağlıyor bu konu hakkında biraz bilgi vereceğim.

Tüm bunları yapmadan önce cihazınızın rootlu olduğundan emin olunuz, sd kartınızın da yeterli boyutta olmasına dikkat ediniz.

eskiden Sd kartımızda ext2-ext3-ext4 alanı oluşturmanız gerekiyordu, ama bu sürümde birkaç format daha eklendi Fat32/Fat16 – f2fs gibi ben ext4 tavsiye ederim.

Uygulamaları hafıza kartına yükleme

Masaüstünde Sd Kart Formatter vb. formatlama programları var, bir tanesini indirip sd kartımızın bir bölümünü (miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz. formatlıyoruz (bu durumda içindekiler silinir)

sonra cihazımıza takıyoruz ve link2sd ye giriyoruz girişte size sd karta uyguladığınız formatı soracaktır hangisiyse onu işaretleyin işlem bu kadar oyunlarınızı ve uygulamalarınızı artık SD karta taşıyarak Hem hafızadan hemde cihaz performansından kar edebilirsiniz.

Özellikler:

  • Betikleri Tekrar Oluşturma
  • Tüm Harici Dizinleri Yeniden Bağlama
  • Lib ve Dalvik-Cache Dosyalarını Linkleme
  • Formatlı Bölümü Temizleme
  • Tüm Uygulamaların Önbelleğini Temizleme 
  • Uygulamayı Sisteme Gömme (Sistem Uygulaması Yapma) 

İndirme Bağlantısı

Link2SD + Plus İndir (TCybers Market)

İlginize: Androıd: Hafıza Artırma Yöntemleri

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox