İlgili Yazılar

Tasker Nedir? Nerede/Nasıl Kullanılır?

spot_img

Tasker nasıl kullanılır – Android cihazlarımızdaki harika projelerden biride Tasker Programlama projesidir, özellikle programlamaya merakı olan okurlara bu makaleyi kesinlikle tavsiye ederim. Tasker programını bir hizmetçi olarak nitelendirebiliriz, çünkü Tasker cihazlarımızı kendi kurallarımızla yönetebileceğimiz harika bir programdır.

Tasker kullanımı

Tasker`e yapacaklarını söylüyoruz,  yani ona emir veriyoruz oda cihazımızı bizim verdiğimiz emirler dahilinde yönetiyor, şimdi emirden kastımı çokta basit olarak algılamayın, biraz uğraş ve kabiliyet gerektiren bir konu. Tasker’i anlamak içinde mantığını bilmemiz gerekiyor, buda çok zor birşey değil, biraz kurcalayarak öğrenilecek birşey, şimdi taskerle tam olarak ne yapılır ondan bahsedelim.

Tasker nasıl kullanılır
Tasker nasıl kullanılır

Değerli dostlar diyelim, Android cihazınız 3G deyken kilitli konumda, %3 şarj yiyor , 2G deyken %1 bile yemiyor, bu durumda cihaz kendini, kilitliyken 2G, kilit açıldıktan sonrada 3G`ye alırsa, önemli bir problemi çözmüş olacaksınız, İşte taskerimiz bu tür küçük programlar ile telefonunuzu özgürce kullanmanızı sağlıyor, bunun gibi binlerce örnek var sadece sizin hayal gücünüze bağlı bir durum. 

Eğer Java , Python , Php gibi programlama dillerine hakimseniz, kendinize ait lisanslı Android uygulamasıda yazabilirsiniz, Python , HTML scriptlerini modullerin içine yerleştirerek, tarayıcı tabanlı consol programlarıda geliştirebilirsiniz.

Arakadaşlar şunu kısaca özetleyelim eğer programlama bilginiz varsa, Tasker’i kesinlikle kullanın, eğer yoksa ve merakınız varsa zaten kullanın, bu sizi geliştirecek ve hevesinizi arttıracaktır. Size örnek olması açısından, basit bir Apn değiştirme programı yazdım, pencere tabanlı çalışan basit bir örnek, bunu geliştirebilirsiniz.

Tasker nasıl kullanılır
Tasker nasıl kullanılır

Sadece altyapınız olsun diye, basit bir örnek verdim, Tasker içerisinde binlerce programlama örneği mevcut, yazdığınız programların .apk çıktısını alarak başka cihazlarda da çalıştırabilirsiniz.

Makalemi bitirmeden önce son sözlerimi söylemek istiyorum, “dostum eğer isteğin varsa Tasker seni başta sıkabilir, hatta hayallerinden de vazgeçirebilir, ancak bunu bilerek yapar, çünkü hayallerine ne kadar sadık olduğunu görmek ister ve pes edersen birşeyler yapmana izin vermez, pes etmek yok Tasker’i kurcalayarak öğrenebilirsin” Umarım yazım size gerekli tüm bilgileri vermiş, başlamanız için bir rehber olmuştur.

Dilinin İngilizce olması sizi korkutmasın, önemli olan mantığı ve algoritması, son olarak, Play Store’da ücretli olan, Tasker’in son sürümünü, aşağıdaki linkden ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirme Bağlantısı

Tasker Son Sürüm Apk İndir (TCybers Market)

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox