İlgili Yazılar

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

spot_img

Sonsuzluk işareti yapma – Matematik dünyasında kullanılan bir sembol olan sonsuzluk işareti, temsil ettiği şeyin bir sonu olmadığını vurgulamak için kullanılan bir semboldür, bazı durumlarda, dijital işlemlerde kullanabilmek için nasıl yapıldığının bilinmesi gerekir, bu yazımızda sonsuzluk işareti nasıl yapılır? bu konu da bilgiler vereceğiz.

Sonsuzluk işareti yapmak

Windows 10 sonsuzluk işareti yapma

Bunun için Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\Yazı Tipleri alanına gelin ve sol tarafta yer alan Karakter bul seçeneğine basın, açılan pencere de resimdeki gibi ilk önce Advanced view/ Gelişmiş ayarlar seçeneğine tick koyun, daha sonra Arama yerine infinity yazın ve enterlayın.

sonsuzluk-isareti-nasil-yapilir
sonsuzluk-isareti-nasil-yapilir

Karşınızda sonsuzluk işareti, “∞” üzerine tıklayın, daha sonra klavyeden Ctrl+C tuşuna basıp kopyalayın, ardından istediğiniz yerde kullanabilirsiniz, ayrıca bu menüden istediğiniz diğer karakterleri de bulabilirsiniz.

İphone sonsuzluk işareti nasıl yapılır?

İphone`da sonsuzluk işaretini yapmak için burada ” ” sonsuzluk işaretini kopyalayın, daha sonra Ayarlar/Genel/Klavye/Metin Değişimi alanına gelin, burada sağ üst köşe de bir “+” işareti göreceksiniz, buna dokunun ve buradan kopyaladığınız sonsuzluk işaretini ifade bölümüne yapıştırın, bu karaktere infinity ismini verebilirsiniz, daha sonra klavye arama ekranına infinity yazdığınız zaman, sonsuzluk işareti karşınıza gelecektir.

Android sonsuzluk işareti yapmak

Android cihazlarda, metin özel karakter girişi desteklenmediği için sonsuzluk işareti barındıran bir klavye yükleyeceğiniz gibi bunun yerine buradaki sonsuzluk işaretini ” ∞ “ kopyalayıp kullanabilirsiniz.

2 YORUMLAR

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox