Sanal Dünya Haberler

Pry-Fi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Pry-fi nedir Chainfire`ın geliştirmiş olduğu pry-fi uygulaması kullanıcıların kafasında sürekli bir soru işareti oluşturmuş durumda, aslında basitçe bir MAC yönetim aracıdır, modem ve benzeri cihazların, telefonunuzu takip etmesini engeller, en basit tabiriyle, pry-fi budur.

Pry-fi nasıl engeller?

Pry-fi uygulaması cihaza yüklendikten sonra içerisine girmeniz dahilinde karşınıza bir tuş çıkar, bu tuş ile aktifleştirme ve pasifleştirme işlemi yapabilirsiniz, çalışma mantığı ise cihazınıza atadığı sahte mac adresleri ile cihazınızı her defasında başka bir cihaz gibi gösterir, takip edilmenizi ve çeşitli ağ araçları tarafından tanımlanmanızı engeller, ayrıca belirlediğiniz süre zarfında ağ sinyalleri tarayan araçlara (Modem vb.) bir sürü mac adresi göstererek cihazınızın konum tespiti yapmasını önler, ayrıca cihaz mac adresinizi kalıcı olarak (istediğiniz zaman eski mac adresine dönebilirsiniz.) değiştirmek için Android Mac Adresi Değiştirme başlıklı yazımızdan yardım alabilirsiniz.

pry-fi uygulaması ne işe yarar

Bu tür bir uygulamalar, şirketlerde çalışan ve sürekli izlenen kullanıcılar için yararlı olabilir, dünyanın geliştiği dijital çağda yaşıyoruz, artık patronlarda çalışanlarını her şekilde izlemek ve bu konu da çalışma sergilemekten geri durmuyor.

Verdiğimiz linkden Pry-fi uygulamasını indirin ve cihazınıza yükledikten sonra içerisine girin, sizi resimdeki gibi bir panel karşılayacaktır, bu panelde resimdeki gibi tuşu aktifleştirin, ayrıca Go to war özelliği için (süre belirleme) bu paneli aşağı doğru kaydırarak başlığa tıklayıp ayar yapabilirsiniz.

pry-fi-nedir
pry-fi-nedir

Bu içeriğimiz de internet üzerinde sürekli olarak araştırılan, pry-fi uygulaması hakkında kısaca bilgiler vererek pry-fi nedir? sizlere ip uçları verdik, bu konu da XDA Forum adresindeki bu bağlantıdan İngilizce olarak daha detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Pry-Fi uygulamasını indirmek için tıklayın

İlginize:  Android En İyi Zamanlama Uygulamaları
TCybers.Net
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.
Avatar
Merhabalar, emin misiniz? şu anda öyle bir şeyle karşılaşmadık, nasıl karşılaştığınızı açıklar mısınız?
Avatar
 • Avatar
  Adsız
 • Kasım 15, 2018
Sitenizden arlina dizayna yönlendirme yapılıyor haberiniz olsun
Avatar
Değerli dostlar, hatalı romlar üzerindeki bazı hatalar yardımcı programlar ile düzeltilebilir, özellikle xposed modülleri bu konuda yararlı olabilir, yakında bu konulara değineceğimiz makaleler gelecektir.
Avatar
Kim bilir ne zaman çıkacak sorunsuz sürüm çıkıp çıkmayacağınıda bilmiyoruz. Yapacak bişey yok beklicez dediğiniz gibi. Ama belki burda yardımcı olurlar. Bakalım uzman arkadaşlar neler söylicek.
Avatar
 • Avatar
  Adsız
 • Mart 22, 2018
O zaman güncel sürümün portlanmasını beklicez.
Avatar
Evet benim cihazımda A3 cihazdan cihaza farklılık göstereceiğini sanmıyorum. Aynı marka ve modellerde tabiki A320F/FL/Y bunlarda çalışıyor. Mesala 15.1 gayet iyi çalışıyor ama şebeke sorunu var. Dediğiniz gibi 14.1 de aynı hatayı veriyor. XDA forumda ise bu hatalar yok ben oradan indirdim.
Avatar
 • Avatar
  Adsız
 • Mart 22, 2018
Cihazım Samsung Galaxy A3 2017 geçenlerde sizin yorumunuzu gördüm https://www.tcybers.net/2018/03/android-rom-yukleme.html<br />Bu makalede gayet sağlıklı çalışıyor demişsiniz cihazdan cihaza farklılık gösterir mi acaba sanırım sizim cihazınızda A3 2017
Avatar
Cihazınızın marka ve modeli nedir acaba? Aynı sorun bende var çünkü.
Avatar
 • Avatar
  Adsız
 • Mart 22, 2018
Merhaba! Lineage OS 14.1 yükledim cihazıma com.android.phone hatası alıyorum 15.1 de ise şebeke sorunu var. Düzeltebilme imkanımız varmı?
Avatar