İlgili Yazılar

iPhone ve iPad’de Reklamlar Nasıl Engellenir? (2022)

iPhone ve iPad'de karşılaştığınız can sıkıcı reklamları engellemek için yapmanız gerekenleri bu rehberde anlatıyoruz.

spot_img

iPhone ve iPad’de reklamlar nasıl engellenir? Artık siz de reklamlardan illallah diyecek raddeye geldiyseniz, bunları engellemenin yolunu öğrenmeniz gerekiyor demektir.

Aslına bakılırsa iPhone ve iPad’lerde kullanılan iOS işletim sisteminin tarayıcısı Safari, kendi içinde açılır pencere engelleme özelliğine sahip. Ancak bu çoğu zaman sitelerde karşınıza çıkan reklamların önüne geçmek için yeterli olmuyor. Bunun için yapılması gereken iPhone ve iPad’ler için reklam engelleme uygulamalarını kullanmak olmalı.

iOS için reklam engelleme uygulamaları bir kez kurulduktan sonra ne tarayıcıda, ne de diğer mobil uygulamalarda reklamlar karşınıza çıkmayacaktır. “Peki nasıl?” dediğinizi duyar gibiyiz. Hazırsanız iPhone’da reklamları engelleme yöntemini anlatmaya başlayalım.

iPhone ve iPad’de reklamlar nasıl kapatılır?

Bunun için yapmanız gereken ilk iş App Store üzerinden reklam engelleme uygulaması indirmek olmalı. Şimdilik iki seçeneğiniz var: AdGuard ve AdBlock Plus. Safari ile entegre şekilde çalışan bu iOS reklam engelleme uygulamaları sizi hangi sitelerin takip ettiğini ve toplamda kaç reklam engellediğiniz gösterebiliyor.

Biz bu rehberde AdGuard’ı kurmayı ve aktifleştirmeyi göstereceğiz. Uygulama yüklendikten sonra izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

  • AdGuard uygulamasını açtığınızda “Koruma aktif değil” uyarısını göreceksiniz. Bunun sebebi henüz uygulama izinlerini açmış olmamanız.
  • Ana ekrana geri dönün. Safari’yi açıp Ayarlar’a girin. Genel başlığının altında “İçerik engelleyiciler”e basın.
  • Açılan sayfadan AdGuard’ın reklam filtrelerine izin verin.

Hepsi bu kadar. Artık Safari’de gezinirken karşınıza reklam çıkmayacaktır. Bunun haricinde eğer bazı sitelerin reklam gösterimine izin vererek onlara destek olmaya devam etmek istiyorsanız, AdGuard’ı açıp ilgili site için filtre ayarını güncellemeniz gerekecektir.

Tüm bu işlemleri yaparken takıldığınız bir nokta olursa bize yazmaktan çekinmeyin.

iPhone’larda otomatik olarak Night Shift modunu açmak ve kapatmak içinse sizi şöyle alalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox