İlgili Yazılar

iPhone Ekran Dönmüyor Sorunu Çözümü

Tüm uğraşlarınıza rağmen iPhone halen daha ekranını otomatik döndürmüyorsa yapmanız gerekenleri bu rehberde bulacaksınız.

spot_img

iPhone ekran dönmüyor sorunu çözümünü anlattığımız bu rehber telefonunu yatay şekilde kullanmak isteyen, ancak bunu başaramayanlara ilaç gibi gelecek.

Evet, herkes gibi sizler de iPhone’unuzun ekranını video izlerken veya yatay fotoğraflara bakarken çevirmek isteyebilirsiniz. Şayet ekran yön kilidi açık değilse telefonu ne şekilde tuttuğunuza göre iPhone ekranını kendiliğinden çevirecektir. Fakat bu yazıyı okuduğunuza göre iPhone’unuz artık ekranı döndürmüyor olabilir. Biz de sizlere bu can sıkıcı hatayı nasıl giderebileceğinizi anlatacağız.

Eğer iPhone’unuz dikey modda takılı kaldıysa ve bir türlü yatay moda geçmiyorsa yanlışlıkla düşey yöne kilitleme butonuna basmış olabilirsiniz. İsminden de anlaşılacağı üzere eğer bu mod açıksa ekran sadece dik konumda görüntülenecektir. Yapmanız gereken iOS denetim merkezine girerek bu özelliği devre dışı bırakmak olmalı.

Kullandığınız telefona göre denetim merkezini nereden açacağınız değişiyor. iPhone X gibi ekranın üstünde çentiği olan bir cihazınız varsa sağ üst köşeden aşağıya doğru kaydırarak kumanda merkezini açabilirsiniz. Home tuşu olan iPhone’lar içinse ekranın altından yukarıya kaydırmanız gerekecektir.

Buradan rahatsız etme modunun solundaki kilit butonuna basıp düşey yöne kilitlemeyi devre dışı bırakmanız yeterli. Şimdi uygulamayı tekrar açıp telefonu yatay şekilde tutun ve ekranın dönüp dönmediğini test edin.

iPhone ekran dönmüyor, ne yapabilirim?

Tüm bu çabalarınıza rağmen iPhone ekranı dönmüyor şikâyetiniz devam ediyorsa uygulamayı kapatıp yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Kulağa basit bir çözüm gibi geliyor olsa da bu çoğu zaman işe yarar. Son çare olarak ise uygulamanın yerine telefonu komple kapatıp yeniden açma yoluna gitmeniz önerilir.

iPhone’la çektiğiniz fotoğrafların konum ve saat bilgilerini değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu rehberde nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox