İlgili Yazılar

iPhone 12’nin Çıkmasını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

Apple'a yakın kaynakların açıkladığı bilgilere göre, iPhone 12 çıkış tarihi ertelendi.

spot_img

Dünya genelinde nüfusu 50 milyonun üzerinde olan her ülkede etkisini gösteren koronavirüs salgını; her sektörü oldukça kötü yönde etkilemeye devam ediyor. Türkiye’de de yaklaşık olarak 2 haftadır etkilerini gösteren Koronavirüs sebebiyle hayat hemen hemen durmuş durumda. Öyle ki, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre okulların açılış tarihi 30 Nisan 2020’ye uzatıldı. YÖK’ten yapılan açıklamaya göre ise üniversiteler bu dönemi kapattı. Yalnızca uygulamalı dersi olanların yaz aylarında (net tarih belirtilmedi) bu uygulamalı derslere katılması gerektiği ifade edildi.

Dünya’nın birçok ülkesinde sokağa çıkma yasağı ve #evindekal çağrıları yapılırken, Teknoloji sektörünün en büyük şirketleri arasında yer alan Apple’dan gelen kötü haber, koronavirüs salgını sebebiyle yaşananlara üzülen teknoloji meraklılarını bir üzüntüyle daha karşı karşıya bıraktı. iPhone 12 çıkış tarihiyle ilgili kötü haber bugün sabah saatlerinde verildi.

iPhone 12 Çıkış Tarihiyle İlgili Bilgi Sızdırıldı

iPhone-12-Çıkış-Tarihiyle-İlgili-Bilgi-Sızdırıldı

iPhone 12, son birkaç aydır Apple tarafını izleyenleri oldukça heyecanlandırıyordu. Gerek konsept tasarımı, gerekse hakkında ortaya atılan yüzlerce iddia; nasıl bir telefonla karşı karşıya kalınacağıyla ilgili büyük merak uyandırmıştı.

Nikkei Asian Review’ın; Apple’a yakın olan kaynaklardan aldığı net bilgilere göre; Apple’ın yeni amiral gemisi olan iPhone 12 açıklanan Eylül ayında değil, Kasım ya da Aralık ayında yani yıl sonunda tanıtılacak.

Eğer koronavirüs salgını bugünkü artış hızıyla devam ederse; bir yıl sonra dahi tanıtılabilir. 5G bağlantısını destekleyen ve hız açısından oldukça yüksek seviyede olan ilk iPhone modeli olacağı söylenen iPhone 12’nin yıl sonunda tanıtılacağıyla ilgili bilgiler sadece Review’dan değil, birçok farklı kaynaktan geldi.

Çıkış tarihine dair hazırlanan ve kamuoyuna sunulan raporda, tedarik zinciri sürecine dair Apple tarafının herhangi bir problemi olmadığı; çıkış tarihinin ertelenmesindeki temel sebebin arz – talep dengesinde yaşanan düşüş olarak öne çıktığı belirtildi. Çünkü Apple; 2020 yılında müthiş teknolojik ataklarla kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sadece 5G desteği değil, bunun yanı sıra onlarca sürpriz bu yıl sonuna kadar Apple kullanıcılarını bekliyor. Eğer iPhone 12’ye olan talep düşük olursa, bu talep düşüklüğünden diğer tüm Apple ürünlerinin etkileneceği endişesiyle; böyle bir karar alındığı vurgulanıyor.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox