İlgili Yazılar

iCloud’daki Fotoğrafları Google’a Nasıl Aktarabilirim?

iPhone'dan Android'e geçerken iCloud'daki fotoğrafları Google Fotoğraflar'a aktarmak isteyebilirsiniz.

spot_img

iCloud’daki fotoğraflarımı Google’a nasıl aktarabilirim?” diye merak ediyorsanız, son dönemde iPhone’dan Android’e geçiş yaptığınızı varsayabiliriz. Çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videoları iCloud’dan Google’a transfer etmek istemeniz gayet doğal. Neticede Android cihazınızı kurduktan sonra bir daha iCloud’da saklanan öğelere erişemeyecek, yeni fotoğraflarınızı Apple’ın bulut sunucularında saklayamayacaksınız.

Önceden olsa icloud.com adresine tarayıcıdan giriş yapıp öğeleri tek tek indirip Google Fotoğraflar’a tekrar yüklemeniz gerekirdi. Fakat son dönemde Apple önemli bir atılım gerçekleştirerek tek tuşla iCloud’dan Google Fotoğraflar’a aktarım yapmayı mümkün hale getirdi.

Eğer bunun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, rehberemizi okumayı sürdürün.

iCloud’daki fotoğraflar Google’a nasıl transfer edilir?

Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Tarayıcınızı açıp https://privacy.apple.com/ adresini ziyaret edin. Apple ID’nizle oturum açın ve aynı sayfadan tüm kişisel verilerinizi indirmeyi talep edin.
  • Transferi başlatmak için Google hesabınızla oturum açın. Ardından ekranda karşınıza gelecek yönlendirmeleri takip edin.

Unutmayın, bu işlem 3-7 gün arası sürebilir. Hemen sonuçlanacak bir işlem değil yani.

Aktarım süreciyle ilgili bazı önemli notlar

Bu arada eğer iCloud’da 100 GB alanınız varken Google Fotoğraflar’da bu alan daha az kapasitedeyse tüm fotoğraf ve videolarınız transfer edilemez. Bu yüzden Google’da da yeteri kadar boş alanın olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Transfer işlemi başarıyla sonuçlandıktan sonra iCloud’daki verilerinizin otomatik silinmeyeceğini de hatırlatmış olalım. Bunun için iCloud’a girip tek tek silme işlemi yapmanız gerekiyor.

Öte yandan iCloud’da oluşturmuş olduğunuz albümler, içerikleriyle beraber olduğu gibi Google’a transfer edilir. Tekrardan fotoğrafları albümlere ayırmanıza gerek kalmayacak olması güzel düşünülmüş bir detay.

iPhone’unuzda etkin değil hatası alıyorsanız çözüm için yapmanız gerekenleri anlattığımız rehbere ise bu adrese tıklayarak ulaşabilmeniz mümkün.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox