İlgili Yazılar

iOS 15’in Canlı Metin Özelliğini iOS 14’e Eklemek

iOS 14 ile çalışan iPhone veya iPad'inize iOS 15'le hayatımıza giren "canlı metin" özelliğini nasıl ekleyebileceğinizi bu rehberde anlatıyoruz.

spot_img

iOS 15’in canlı metin özelliğini iOS 14’e eklemek istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Bu yazının ilerleyen satırlarında iOS 15’e sürüm güncellemesi yapmadan canlı metin özelliğini kameralarınıza nasıl ekleyebileceğinizden bahsedeceğiz.

Ancak buna geçmeden önce henüz bilmeyenler için iOS 15 canlı metin özelliğinin ne olduğundan ve ne işe yaradığından kısaca bahsedelim.

iOS 15’in canlı metin özelliği nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere canlı metin iOS 15’le birlikte hayatımıza girmiş, kamera uygulamasının üzerine tuttuğunuz metinleri yazıya çevirmesini sağlayan bir teknolojidir. Örneğin bir tabelaya, menüye veya üzeri yazılı A4 kağıdına tuttuğunuz zaman gördüğünüz yazıları metin olarak kopyalayabilmenizi sağlar.

Sık sık ders notu alan ve bunları yazılı ortamda saklamak isteyen bir öğrenciyseniz, bu özellik sizin için biçilmiş kaftandır mesela. Aynı şekilde kartvizitlerin üzerindeki numaraları rehberinize hızlıca kaydetmek için de iOS canlı metin özelliğinden faydalanabilmeniz mümkün.

iOS 14’e canlı metin özelliği nasıl eklenir?

En kestirme ve güvenli yol iOS 15’e güncelleme yapmak. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı bunu yapmak istemiyorsanız iOS 14’e canlı metin özelliğini eklemek de mümkün. Yalnız bunun için iOS 14’le çalışan iPhone veya iPad’inizin JailBreak’li olması ve içinde Cydia uygulamasının yüklü olması şart.

Cydia kurulu ise aşağıdaki adımları takip ederek iOS 14 canlı metin özelliğini hayata geçirebilirsiniz.

  • iOS cihanızıda bu bağlantıyı açın ve “Add Source to Cydia” butonuna tıklayın.
  • Packix reposunu Cydia’ya ekleyin.
  • Cydia’yı açın ve arama kutucuğuna “NotLiveText” yazın.
  • Bu tweak ücretlidir ve geliştiriciye 1,5$ ödeme yapmanız gerekir. Ödemeyi tamamladıktan sonra tweak’i yükleyebilir ve kameranıza yeni eklenen canlı metni yazıya çevirme özelliğini kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere yalnızca 1,5$ gibi bir ücret karşılığında iOS 14 canlı metin özelliğini açmak mümkün.

Öte yandan iPhone’unuza format atmak için yapılması gerekenleri de bu yazıda sıraladık.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox