İlgili Yazılar

Intel 10. Nesil Core vPro işlemci ailesini tanıttı

Intel henüz yeni tanıttığı 10. Nesil Core vPro işlemci ailesiyle bilgi güvenliğine önem veren kurum ve son kullanıcılara ulaşmayı hedef alıyor.

spot_img

Intel iş bilgisayarı ve dizüstü modelleri için satışa sunduğu vPro işlemci ailesini güncellledi. Yeni çıkan 10. Nesil Intel Core vPro işlemci modelleri, kurumsal şirketler için gelişmiş güvenlik önlemlerini bünyesinde barındıran Comet Lake mimarisi üzerine inşa edilmiş.

Masaüstü için Intel’in Core vPro serisinde i5, i7 ve i9’un yanı sıra Xeon LGA1200 işlemcileri yer alıyor. Mobil cihazlar için H serisiyle birlikte Core i5 ve i7 U serisi mevcut.

Gelişmiş güvenlik önlemlerine sahip

Bunun dışında vPro serisinin öne çıkan en önemli özelliği, kullanıldığı bilgisayarı dış tehditlere karşı korumak için gerekli korumaya sahip oluşu. Intel Hardware Shield adı verilen özel yazılım sayesinde BIOS’un donanımı nasıl kullandığını ölçümleyen, zararlı yazılımların kritik sistem kaynaklarına erişimini kısıtlayan işlemci ailesi kurumsal verilerin gizliliğini güvence altına almak isteyen işletmeler için ideal seçim.

Peki tüm bunların dışında yeni vPro serisi müşterilere ne vaat ediyor? Basın bülteninde yer alan bilgilere göre Intel Core vPro modelleri eski bilgisayarların çalışma performansını ciddi seviyede fark ettiriyor.

  • 3 yıllık eski bir laptop ile kıyaslandığında uygulamaların genel performansında yüzde 40’a varan artış
  • Ofis verimliliğinde yüzde 36’lık artış
  • 5 yaşındaki bir laptopa göre veri işleme ve görselleştirmede yüzde 44’e varan hız artışı
  • İşlemciye entegre Intel Wi-Fi 6 (Gig+) teknolojisi ile video konferans uygulamaları için en iyi ve hızlı Wi-Fi çözümü
  • Project Athena bazlı dizüstü modelleri için uzun batarya ömrü 

İncelediğimiz zaman Intel’in vPro serisinin son kullanıcıya hitap edecek işlemci modellerine de ev sahipliği yaptığını da görüyoruz. Mesela Core i9-10900K‘yı satın almak istiyorsanız, stok modelin çok daha güvenli hale getirilmiş vPro versiyonundan yana tercihte bulunabilmeniz mümkün. 

KaynakHexus

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox