İlgili Yazılar

Fotoğraf Slayt Gösterisi Nasıl Yapılır?

En hızlı ve kolay şekilde nasıl fotoğraf slaytları hazırlanır? Detaylar yazımızda...

spot_img

Sizde büyüleyici bir fotoğraf slayt gösterisi oluşturmak mı istiyorsunuz? Bir fotoğraf slayt gösterisi, ilgi çekici hikayeler sunmanıza izin vererek izleyicilerinizi organize etmek ve onlarla etkileşim kurmak için yararlı bir araçtır. İzleyicilerin bilgiye temiz ve minimalist bir şekilde hızlıca erişmelerini sağlar. Bugünkü eğitimde size kendi fotoğraf slayt gösterinizi nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Neden Fotoğraf Slayt Gösterilerine İhtiyacınız Var?

Slayt gösterilerinin en efsane yanı izleyicilerinizdeki etkili bir duygusal tepkiyi tetikleyebilecek görsellerle müzikler kullanarak ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sergilemeye yardımcı olmalarıdır. İş için animasyonlu videolar kullanmak da bir seçenektir. Çok yönlülükleri sayesinde slayt gösterileri, portföyünüzü web sitenizde sunmak, sosyal medyada paylaşmak veya e-postalarda pazarlamak için birçok şekilde yeniden kullanılabilir. Bunları nasıl yapacağınızı bilmek, aynı zamanda bir pazarlama videosunun nasıl yapılacağını öğrenmek için de zemin hazırlar. Slayt yapma programı gösterilerinin faydalarından bazıları şunlardır:

  • Harika bir ilk izlenim ve deneyim yaratmaya yardımcı olurlar
  • Yeni Müşteriler Çekmenize yardımcı olurlar
  • Uygun maliyetli pazarlama araçlarıdırlar
  • Sosyal medya, e-postalar ve ana sayfalar aracılığıyla izlemesi ve paylaşması kolaydır
  • İzleyicilerin dikkatini kolayca çekmenize vesile olurlar

Profesyonel Fotoğraf Slayt Gösterisi Oluşturmak için Popüler Araçlar

Sofistike tasarım becerilerine ihtiyaç duymadan harika slayt gösterileri oluşturmanıza yardımcı olabilecek birkaç araç var. Bu araçlarla, metinler, geçiş efektleri içeren ses veya müzik ekleyen ve hatta fotoğraf görüntüleme süresini değiştiren profesyonel görünümlü slayt gösterilerini kolayca oluşturabilirsiniz. Online ortamdaki seçeneklerinizden istediğiniz her siteden kolayca kendi çalışmanızı yapabilirsiniz.

1. Mac Slideshow Maker’ı kullanın

Mac‘inizle sıfırdan slayt gösterileri oluşturabilirsiniz. Öncelikle, slayt gösterinize hangi fotoğrafları dahil etmek istediğinizi bildiğinizden emin olun. Ardından Başlatma Çubuğuna gidin ve Fotoğraflar uygulamasını seçin.

İlkine tıklayarak fotoğraf ekleyin, ardından Komut tuşunu basılı tutun ve slayt gösterinizde istediğiniz sonraki her fotoğrafı tıklayın. Ardından üst araç çubuğunda ‘Dosya’yı seçin; ‘Yaratmak’; ‘Slayt gösterisi’; ve son olarak ‘Fotoğraflar’.

Daha sonra bunun için bir ad ekleyebilir ve ‘Tamam’ı tıklayabilirsiniz. Ayrıca, slayt gösterisinin sağ tarafındaki simgelere tıklayarak arka plan müziği ve slayt geçişleri dahil temayı değiştirme seçeneğiniz de vardır.

Görünümü ve hissi ayarlamayı bitirdikten sonra, çalışmanızı önizlemek için önizleme düğmesine basabilir ve ardından slayt gösterinizi oluşturmak için ‘Dışa Aktar’ı tıklayabilirsiniz.

2. Microsoft Fotoğraflarda Slayt Gösterileri Oluşturun

İlk olarak, fotoğraf uygulamasını açın ve video slayt gösteriniz için kullanmak istediğiniz görüntüleri seçin. Ekranın en üstüne gidin ve oluştur’a tıklayın ve Microsoft’un sizin için müziği, temaları ve geçişleri seçtiği otomatik video ve müzikten birini seçin.

Veya resimlerinize, müziğinize, geçişinize ve efektlerinize dayalı olarak kendi slayt gösterinizi yapmak için müzikli özel video seçeneğini kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, dışa aktar’ı tıklayın ve artık web sitenizde veya sosyal medyada yayınlayabileceğiniz bir video slayt gösteriniz var.

3. Microsoft Powerpoint Slideshow Creator ile Fotoğraf Sunumu Yapın

Microsoft PowerPoint’i açarak ve fotoğraflarınızı bilgisayarınızdan ekleyerek başlayın. Daha sonra resimleri düzenleyebilir, metin ekleyebilir, eşlik eden müzik ekleyebilir, geçişleri seçebilir ve diğer efektler yapabilirsiniz. Ve son olarak, tamamladığınız fotoğraf slayt gösterinizi yeni bir dosyada almak için bitirdiğinizde ‘Oluştur’ a tıklayın.

4. Kizoa ile Fotoğraf Slayt Gösterileri Oluşturun

Online olarak çok daha rahat bir şekilde çalışma yapmamıza imkan sağlayan Kizoa ile slayt gösterisi şablonlarına göz atabilir ve sektöre, düzene veya stile göre tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Sayfanıza taşımak için sürükle ve bırak aracını kullanarak sunumunuzu zenginleştiren iyi bir stok fotoğraf, resim, illüstrasyon, simge, çizelge ve diğer grafik seçenekleri bulacaksınız. Slayt gösterinizi özelleştirmeyi bitirdikten sonra kendi resimlerinizi, fotoğraflarınızı ve marka öğelerinizi yükleyebilir ve slayt gösterinizi mp4, JPEG, PNG, PDF veya PPT formatlarında kaydedebilirsiniz.

6. Adobe Spark Photo Slideshow Maker’ı kullanın

Adobe Spark Photo Slideshow Maker ile ücretsiz slayt gösterisi videoları oluşturabilirsiniz. Slayt tabanlı düzenleyiciyi açmak için web veya iOS uygulamasında artı düğmesini seçerek başlayın. Ardından medyanızı (fotoğraflar, video klipler, simgeler veya metin) slaytlara ekleyin.

Kolaylık için, Düzenler sekmelerinden önceden tasarlanmış düzenleri seçebilirsiniz. Slayt gösterinizi tasarlamayı bitirdikten sonra, YouTube, Facebook, blog gibi sosyal medya platformlarınızda yayınlayabilir veya e-posta ile gönderebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox