İlgili Yazılar

Facebook Portal Nedir?

Facebook'un Portal isimli yeni nesil akıllı ev aletine ilişkin detaylar haberimizde.

spot_img

Facebook Portal henüz ülkemizde satışa sunulmamış olsa da ABD’li teknoloji devinin heyecan uyandıran yenilikçi teknolojik ürünlerinin başında geliyor. Bu yazıda sizlerle “Facebook Portal nedir?” sorusunun cevabını arayacak, yurtdışında sevilerek kullanılan bu cihazın özelliklerine dair bilgilendirmeler yapacağız.

Hazırsanız başlayalım!

Facebook Portal nedir, ne işe yarar?

Portal, sosyal medya ağı Facebook tarafından geliştirilen ve aile bireylerinin birbirleriyle görüntülü konuşma yapabilmelerini sağlayan bir akıllı cihazdır. Bu noktada aklınıza “Zaten telefon ve bilgisayarlar bu iş için yok mu?” sorusu gelebilir, ki haklısınız da.

Ancak Facebook Portal’ın olayı bundan çok daha fazlası. Sahip olduğu yüksek kalitedeki lensi ve hareket takip yazılımı sayesinde siz evde iş yaparken Portal sizi takip edebiliyor. Hassas mikrofonu ile sesinizi oldukça net bir şekilde karşıya iletiyor. Böylece kulaklık veya ayrı bir mikrofon kullanmak zorunda kalmamış oluyorsunuz. Ek olarak Amazon Alexa gibi bir dizi akıllı ev teknolojisinin Portal’la uyumlu olduğunu da belirtelim.

Portal’ı kullanarak Facebook’un yanı sıra WhatsApp ve Zoom üzerinden görüntülü konuşması yapabilmeniz mümkün. Kullanmadığınız zamanlarda ise Portal renkli bir fotoğraf çerçevesi işlevini görebiliyor.

Facebook Portal’ın fiyatı ne kadar?

Daha önce de belirttiğimiz üzere Portal’ı Türkiye’den satın alabilmek ne yazık ki mümkün değil. Eğer yurtdışından temin etme imkanınız varsa Portal’ın fiyatlarının 4 ayrı modele göre değiştiğini belirtmemiz gerekiyor.

  • Portal Mini ($129) 8 inç büyüklüğündeki HD ekranıyla en uygun ve en küçük model. 
  • Portal ($179) 10 inç ekrana sahip ve standart model olarak öne çıkıyor.
  • Portal Plus ($279) tahmin edebileceğiniz üzere 15.6 inç ekranlı. 
  • Portal TV ($149) modelinde ise ekran yer almıyor, çünkü televizyonu ekran olarak kullanıyor. Netflix vb. diğer yayıncılık servisleriyle uyumlu çalışıyor.

Facebook’tan gelen bildirimleri kapatmak istiyorsanız sizi şöyle alalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox