İlgili Yazılar

DLNA Sistemi Nedir

spot_img

DLNA Sistemi Nedir – Digital Living Network Alliance (DLNA) kullandığımız dijital sistemlerin birbiriyle rahatlıkla kablosuz bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan sistemlerdir , çok yararlı olan bu teknoloji pek bilinmemektedir.

Örnek olarak androıd cihazımızdaki bir filmi DLNA sayesinde LCD televizyonumuzda izleyebiliriz veya LCD televizyondaki bir yayını bu sistem sayesinde Bilgisayarımıza taşıyıp rahatlıkla tv seyredebiliriz yani bu sistem başka cihazlardaki özellikleri taşımaya yarayan bir sistemdir.

DLNA sistemi nedir

İnternet ağ yapısına benzer bir mantık ile işlediği düşünülüyor. DMS, DMC, DMP, DMR gibi araçlarla çeşitli cihazlarla iletişim sağlanıyor ilerleyen zamanlarda daha detaylı gireceğiz bu konuya, asıl değinmek istediğim bu kumanda teknolojisinin gelecekteki yeri; bu sayede DLNA uyumlu cihazlar üretilecek ve Buzdolapları, Çamaşır Makineleri, Klimalar, Bilgisayarlar tek bir noktadan kontrol edilecek, insanoğlu için gerçekten çok önemli bir teknoloji olacak, ne kadar inkar etsek de gitgide tembelliğe doğru giden insanoğlu artık her şeyi yapay zekalara bağlayacak gibi görünüyor.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox