İlgili Yazılar

Apple’dan “Neden?” Dedirten Hareket: O Uygulamayı Satın Aldı…

Apple'ın satın aldığı yeni uygulama "Dark Sky"; Apple'ın hava durumu konusunda büyük bir ilerleme kaydetmesini sağlayacak.

spot_img

Apple’dan ardı ardına haberler gelmeye devam ediyor. Apple salı günü, Android kullanıcılarının cihazlarında bulunan hava durumuna erişimi kısıtlı seviyeye indirecek küçük fakat oldukça önemli bir adım attı.

Apple, piyasa üzerinde yer alan en iyi ve en popüler hava uygulaması Dark Sky’ı satın aldı. Dark Sky, söz konusu gelişmeyle ilgili resmi blog sayfasından bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada söz konusu satış sonrasında Apple’ın yardımıyla birlikte Dark Sky’ın çok daha fazla insana ulaşabileceği ifade edildi.

Nokta Konum Tespit Edebiliyor

Apple'dan Neden Dedirten Hareket O Uygulamayı Satın Aldı...

Dark Sky, Dünya üzerinde yer alan en iyi hava durumu uygulaması olarak biliniyor. Kullanıcının hava durumunu kolay bir şekilde almasını sağlayan söz konusu uygulama, çok hassas bir konum tespit özelliği barındırıyor. Bu kapsamda uygulamanın konum özelliği açıldığında nokta konum yöntemiyle; bulunduğunuz alan işaretleniyor ve güncel hava durum bilgisiyle – haftalık hava durum tahmini aktarılıyor.

Bu sebeplerden dolayı, diğer uygulamalar genel olarak belirli bir kasabada ya da şehirdeki hava durumuyla ilgili bilgi girişi sağlarken, Dark Sky, kullanıcının olduğu noktaya dair bilgi aktarımında bulunuyor.

Apple’ın Dark Sky’ı satın alması, özellikle Android kullanıcılarını etkileyecek. Çünkü Dark Sky artık sadece iOS’a hizmet veren bir hava durumu uygulaması olacak. Bu da, Android cihazlarda Dark Sky uygulamasını kullanan kullanıcıların 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren uygulamaya erişimi kaybedeceklerini gösteriyor.

Apple’ın Hava Durumu Uygulaması Yetersiz Kalıyor

Apple'dan Neden Dedirten Hareket O Uygulamayı Satın Aldı...3

Apple’ın Dark Sky uygulamasını satın alması birçok teknoloji sitesi ve forumunda “Neden?” Sorusunun sorulmasına sebebiyet verdi. Dark Sky’ı satın almasının arkasında yatan neden kesin olarak bilinmezken, bu anlamda tahminler bulunuyor.

En kesin tahmin ise, Apple’ın iOS için özel tasarlanan Hava Durumu uygulamasının yıllar içinde küçük iyileştirmeler yapılsa dahi yetersiz kalması oluyor. Bunun yanında mevcut uygulamanın diğer hava uygulamalarının birçoğunda görülebilecek olan özelliklerin büyük bölümünden yoksun kaldığı biliniyor. Alternatiflerinin hiçbiri kadar iyi çalışmayan hava durumu uygulaması; kullanıcılar tarafından sık sık şikayete maruz kalıyor.

Apple’da bunlardan bıkmış olacak ki, Dünya üzerinde bulunan en iyi hava durumu uygulaması Dark Sky’ı satın aldı.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox