İlgili Yazılar

Android Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

spot_img

Android cihazlarında içinde bulunduğu, mobil sistemler, artık hayatımızın ayrılmaz birer parçası oldular, bununla birlikte ara ara, çeşitli problemleri oluşabilmektedir, bunlardan biri de, yazımıza konu olan, android şebeke sorunudur.

Android şebeke sorunu nasıl çözülür? hep birlikte detaylı bir şekilde öğreneceğiz.

Android şebeke sorunu çözümü

Telefonda şebeke yoksa, bunun cihazınızdan, yada servis sağlayıcınızdan kaynaklanma ihtimali yüksektir, Şebeke yok sorunuyla karşılaştığınız zaman, yapmanız gereken işlemler, cihaz markalarına göre ufak tefek farklar olsa da hemen hemen aynıdır.

Ülkemizde en çok kullanılan bağlantı türü, 4.5G gelmesine rağmen, halen daha 3G`dir, dolayısıyla bulunduğunuz bölge de 4.5G bağlantı istasyonu yoksa, şebeke şeklini değiştirerek bu problemi çözüme ulaştırabilirsiniz.

Şebeke sorunu nasıl düzeltilir?

Bunun için yapmanız gereken en basit işlem; Ayarlar/Hücresel ağlar alanına gelin ve buradaki Tercih edilen ağ türü başlığına tıklayarak, 2G – 3G- 4.5 gibi seçimler yapın.

Bu adımlar, cihaz marka ve modelinize göre değişiklik gösterebilir, ancak hemen hemen aynı yerdedirler, bulmanız çok zor değil.

android-sebeke-sorunu-nasıl-cozulur
android-sebeke-sorunu-nasıl-cozulur

2G (GSM)

Bu seçeneği seçmeniz halinde, telefonunuz 2G de işlem yapacaktır, günümüz teknolojisine göre 2G oldukça eski ve yavaştır, ancak bulunduğunuz bölge de en son ihtimal olarak çalışabilmektedir.

3G (WCDMA)

3G`yi seçerseniz, cihazınız 3G üzerinden işlem yapacaktır ve bulunduğunuz bölge de 3G çalışmıyorsa, bağlantı sağlayamazsınız.

2G – 3G (GSM/WCDMA)

Bu seçeneği seçmeniz halinde, bulunduğunuz bölgeye göre, öncelik 3G olacak şekilde, 2G ve 3G arasında seçim yapılacaktır.

2G – 3G – 4G (GSM/WCDMA/LTE)

Bu seçenek ise, tüm ağlar arasında, 4G öncelikli olarak bulunduğunuz bölge de, otomatik seçim yapacaktır.

Şebeke problemlerinde, GSM`yi seçip daha sonra Ayarlardan çıkıp, sonra geri gelerek 4G veya 3G yi seçip, cihazınızı yeniden başlatırsanız, şebeke sorunu büyük olasılıkla çözülür.

Tüm bunları yapmanıza rağmen, şebeke yok probleminiz çözülmüyorsa, forum sitemizde konu açıp, uzman kişilerden yardım alabilirsiniz.

Ek olarak, buradaki çözüm yöntemlerinin işe yaramaması, probleminizin sebebinin, iki kaynağı olduğu anlamına gelir, bu ya hat sağlayıcınız ile ilgili bir sorundur ya da cihazınızda donanımsal bir problem vardır, bunu anlamak için çevrenizdeki kişilerin cihazlarının durumunu kontrol edin, eğer bir problem yoksa, cihaz donanımınızı kontrol ettirmek için bir servise başvurabilirsiniz.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox