İlgili Yazılar

Android ID Adresi Değiştirme

spot_img

Android id değiştirme – android cihazlar üretildikten sonra, bu cihazlara android işletim sistemi yüklenir, bu işletim sistemininde kimlik tanımlaması olarak ID adresi bulunmaktadır, ıd adresi size birçok websitesinde, oyunda, uygulamada kimlik kazandırır, cihazınıza özel 17 haneli bir koddur.

Neden ID değiştireyim?

İd değiştirme işlemine pek ihtiyaç duyulmasa da duyulduğu noktalar vardır, bu noktalar oyunlar yada tek kullanımlık hak veren uygulamalar olabilir, diyelim ki bir oyundan ban yediyseniz herhangi bir hareketinizden dolayı, işte bu banın sürüp gitmesini sağlayan şey, sizin id adresinizdir, ban atan oyun yetkilileri sizin ıd adresinizin oyuna girmesine izin vermez, ıd adresiniz banlı olduğu için, oyuna girmeye çalıştığınızda bir engel ile karşılaşırsınız veya bunun yerine tek seferlik hesap alabildiğiniz vpn programları veya benzerleri için id adresinizi değiştirerek birçok hesap alabilirsiniz, işte bu gibi durumlar için id adresi değiştirmeye ihtiyaç duyarsınız, bizde bu içeriğimiz de id adresi değiştirme adımlarından bahsedeceğiz.

İD adresi değişme

İD adresi bir sistem dosyası olarak saklanır o yüzden ona erişim sağlamak ve düzenlemek için cihazınızda root yetkisine sahip olmanız gerekir, root yetkisine sahip değilseniz ve cihazınızı rootlamak istiyorsanız sizin için hazırladığımız, Androdid Cihaz Rootlama Rehberi makalemiz ile cihazınızı rootlayabilirsiniz.

Rootlama işlemini hallettiysek android cihazda ıd adresi değiştirme işlemine başlayabiliriz, bunun için kullanacağımız programı makale sonunda verdiğimiz linkden indirin ve android cihazınıza yükleyin, ardından açın sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak.

android-id-adresi-degistirme
android-id-adresi-degistirme
  1. Original Android ID resimde gördüğünüz, Apple ve Rate It butonlarının hemen üzerinde yazan ıd, burası cihazınızın orjinal id adresinin yer aldığı bölümdür, id adresinizi unutmayın diye programın kaydettiği yerdir, programa her girdiğinizde bu bölümden kendi orjinal id adresinizi görebilirsiniz.
  2. Current Android ID bölümü güncel ID adresinizi gösterir.
  3. New Android ID buraya kendi belirlediğiniz ID adresini girebileceğiniz gibi, resimde de gördüğünüz üzere Generate butonuna (Dönen oklar) tıklayarak, programın kendi belirlediği id adreslerinden birini girebilirsiniz.
  4. APPLY butonu 3. kısımda yazmış yada seçmiş olduğunuz id adresini cihaza uygulamanızı sağlayan butondur, id adresini yazdıktan sonra apply butonuna basın ve cihazı yeniden başlatın, cihaz açıldığında belirlediğiniz id adresi aktifleştirilmiş olacak.

Bu içeriğimiz de Android cihazlarda id nedir? nasıl değiştirilir? sizler için detaylı bilgiler verip değiştirme işlemini resimli bir şekilde anlattık, bu konuda yaşadığınız sorunları bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Device ID Changer programını indirmek için tıklayın.

3 YORUMLAR

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox